haber oku

BAŞKAN KIRK YAMA KURSİYERLERİYLE KAHVALTIDA BULUŞTU!

admin ~ 14 Şubat 2014 ~ Genel, Manşetler

DSC_8601

Alıcık, Elde Kırk Yama kursunu ziyaret etti

Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Lütfi Selek Kültür Merkezinde Elde Kırk Yama Kursiyerleri ile kahvaltıda buluştu.

Elde Kırk Yama Kursu Eğitmeni Nihal Erbakan ve Kursiyer bayanlarla kahvaltıda bir araya gelen Başkan Alıcık, Kursiyer bayanlarla sohbet etti. Başkan Alıcık Elde Kırk Yama Kursu Eğitmeni Nihal Erbakan’dan kurs çalışmaları ve faaliyetleri hakkında da bilgiler aldı. Kursa kayıtlı 40 kursiyerlerinin olduğunu söyleyen Nihal Erbakan kursiyerlerinin en belirgin özelliğinin yaş ortalaması olduğunu belirterek “Kursiyerlerimizin yaş ortalaması 50 ile 60 civarında. Bu da gösteriyor ki hanımlarımız hayat boyu öğrenmeyi ve hayat boyu üretmeyi hiç bırakmıyor. Her yaşta öğrenmenin ve üretmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyorlar” ifadelerini kullandı.

Kursun eğitmenliğini ücretsiz olarak yapan ve kursa katılan kursiyerlerin de hiçbir ücret ödemediğini de hatırlatan Erbakan “İstanbul, İzmir Çanakkale gibi illerde çeşitli sergi ve kurslara katıldım. Birikimlerimi ve bildiklerimi kursiyer arkadaşlara aktarmanın mutluğunu yaşıyorum. Çalışmalarımızda çeşitli motifler kullanıyoruz. Kursumuz Ekim ayında başladı. Kurslarımız haftada bir buçuk gün olarak yapılıyor. 16 Haziran’da Lütfi Selek Kültür Merkezinde sergimiz olacak.” dedi.

Kurs faaliyetlerinden ve yürütülen çalışmalardan memnuniyetini dile getiren Başkan Alıcık, “Bayanlarımızı yürekten kutluyorum. Öğrenme isteklerini ve üretkenliklerini yaşla sınırlamamaları örnek gösterilecek bir davranış. İnsanların her yaşta bir şeyler öğrenip üretime katkıda bulunabileceklerinin güzel bir örneğini bayanlarımız burada gösteriyor. Ben şuna inanıyorum. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır. Ayrıca bu kurs ile ninelerimizden kalma geleneksel kırk yama el sanatını yeniden canlandıran bayanlarımız burada bir kültür hizmeti de yapmış oluyor” şeklinde konuştu.

Elde Kırk Yama kursiyerleri ile birlikte kahvaltı yapmaktan ve sohbet etmekten mutluluk duyduğunu belirten Alıcık Elde Kırk Yama Kursu Eğitmeni Nihal Erbakan’a başarılarının devamını dilerken eli öpülesi kursiyer bayanlara da çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Başkan Alıcık’a Nazilliye yaptığı hizmetler ve kendilerine sağladıkları imkânlar için teşekkür ederek elde kırk yama kursiyerleri Alıcık ile hatıra fotoğrafı çektirdi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: