haber oku

BAŞKAN KÖY MUHTARLARI İLE!

admin ~ 18 Ocak 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

koymuhtarlariyemek (8)

Alıcık’tan Köy Muhtarları’na yemek

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Nazilli’ye bağlı köylerin muhtar ve azalarıyla öğle yemeğinde buluştu.

Nazilli’ye bağlı 60 köy muhtarı ve azaları Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın düzenlediği öğle yemeğinde buluştu. Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Nikah Salonunda  düzenlenen yemeğe Köy Muhtarı azalarıyla birlikte katılırken yemekte Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Özkan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatih Çelik Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü  Gönül Öztürk ve Satın Alma Müdür Mehmet Çelik hazır bulundu.
Köy muhtarları ile tek tek ilgilenen Başkan Alıcık yemek sırasında her masaya eşlik ederek muhtar ve azalarıyla sohbet etti. Nazilli Belediyesi Satın Alma Müdürü Mehmet Çelik’in okuduğu Yemek duasının ardından Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ”Tabi ki yemek bahane. Asıl derdimiz burada bir arada olmak varsa sıkıntılarımızı paylaşmaktır. Hepimiz zaten birbirimizi tanıyor,  ortak sıkıntıları yaşıyoruz. Buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim “ dedi.

Yeni Büyükşehir yasası ile Belde ve köylerin belediyelere bağlanacağını 6360 Sayılı Yeni Büyükşehir Yasası ile köylerdeki bütün altyapı, inşaat, içme suyu gibi hizmetlerin belediyeler tarafından karşılanacağını aktaran Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık bu yasa uygulamaya geçmeden Nazilli Belediyesi olarak köylerde yapılabilecek işleri belirleyerek uygulamaya geçilebileceğini ifade etti. Alıcık Muhtarlara “Köylerimize eskisinden çok daha fazla kaynak ve hizmet gelecek deniyor. Ancak bu nasıl sağlanacak onu bilmiyorum. Onaylanan bu yasa detaylara inerseniz hoş bir yasa değil. Bu yasa ile iller bankasından gelen para merkeze merkezden kalanlarda beldelere ve köylere dağıtılacak. Burada sizlerle bir araya gelmemizin amacı siyasi değil. Şuan burada siyasi kaygı zaten hiç yaşamıyorum. İnsanların partisi fikri, zikri hiç önemli değil. Bizim için önemli olan insana hizmettir. Biz zaten bu gün itibari ile bir çok köyümüze hizmet götürmeye başlamıştık. Ayrıca Nazilli Belediyesi olarak imkanlarımız dahilinde çevre belediyelerin, belde ve köylerimizin yardıma ihtiyaçları olduğunda her an hazır olduk ve elimizden geleni yaptık yapmaya devam ediyoruz. Hatta öyleki Umurludan Sarayköy’e kadar olan tüm belediyelerin ihtiyaçları olduğunda bizden talepleri olduğunda hep yanlarında olduk. Bu şekilde de devam ediyoruz. Belediye Başkanlığı demek seçilerek geldiği makamda siyaseti bırakması demek, halkla iç içe olmak partili partisiz her kesin işine çözüm bulmak, yeni projeler üretmek ve en önemlisi hizmetini halka sunmaktır.”şeklinde konuştu.

Nazilli ve çevresinin büyükşehir yasası ile çok şeyler kaybedeceğini dile getiren Başkan Haluk Alıcık köy muhtarlarına seçimlere kadar olan 1 yıllık sürecin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Belediye Başkanlığına başladığı günden itibaren Nazilli’de gerçekten önemli projelerin altına belediye olarak imza attıklarını ifade eden Alıcık, “Şükürler olsun ki Allah bana her şeyi nasip etti. Nazilli’de gerçekten güzel ve en önemlisi hayırlı işler yaptığımıza inanıyorum. Tabi ki bunları ben tek başıma yapmadım. Her zaman söylediğim gibi ekibimle çalışanlarımla birlikte olduğunu önemle belirtiyorum.  Mesela Nazilli’de 2 şey çok önemliydi. Birincisi su problemi ikincisi de çöptü. Ama biz ikisini de çözdük. Bu gün sizlerden isteğim makul, mantıklı ve limitimizi aşmadan köylerinizde yapılabilecekleri belirleyerek bize bildirmeniz. Bize taleplerinizi makul ve mantıklı şekilde belirleyerek bildirdiğiniz takdirde bizde Nazilli Belediyesi olarak bu istekleri bu güne kadar yaptığımız gibi elimizden geldiğince yapmaya çalışacağız dedi.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Köy muhtar ve azaları ile birlikte hatıra fotoğrafı çekidikten sonra misafirleriyle tek tek tokalaşarak kapıda uğurladı.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: