haber oku

BAŞKANDAN BAYRAM MESAJI!

admin ~ 24 Ekim 2012 ~ Genel, Manşetler

HALUK ALICIK

Başkan Alıcık’ın Kurban Bayramı Mesajı

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, toplumda millet olma şuurunun şekillendiği günlerdir” dedi.

Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan Başkan Alıcık, “Milletçe en önemli manevi değerlerimizden olan, birlik ve beraberliğin, kardeşlik, dostluk, sevgi ve saygının en doruğa ulaştığı bir atmosferde, Nazilli Belediye Başkanı olarak sizlerle birlikte olmaktan büyük bir onur duyuyor, Mübarek Kurban Bayramını sizlerle bir arada karşılamanın mutluluğunu yaşıyorum. Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, kardeşçe kucaklaştığı, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.  Bu özel günlerde milli ve dini duyguları, inançları, örf ve adetleri uygularken geçmişine bağlı, geleceğini sağlam temeller üzerinde bakabilen insanlar yetişmesinin önemine dikkat çekmeliyiz. Bundan dolayı bayram, anlam ve önemine uygun olarak kutlanmalıdır.

Bu güzel ve coşkulu bayram günlerinde, başta aile büyüklerimiz olmak üzere bütün yakınlarımızı, komşularımızı, şehit yakınlarını ve gazilerimizi, hasta ve kimsesizleri, huzurevlerindeki yaşlılarımızı ve yetiştirme yurtlarındaki çocuklarımızı ziyaret etmeli, fakir ve muhtaç durumda olanlara destek olmalı, hiç kimseyi bu bayram coşkusunun dışında bırakmamaya özen göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Nazilli’li hemşerilerimin ve İslam âleminin mübarek Kurban Bayramını kutluyor ve Türk milletine ve İslam alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’ tan niyaz ediyorum” diye konuştu.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: