haber oku

BAŞKANDAN DESTEK!

admin ~ 13 Aralık 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

efevezeybekderneklerinedestek (5)

Nazilli Belediyesi’nden Efe ve Zeybek derneklerine destek

Nazilli Belediyesi Efelik ve Zeybek kültürünü yaşatan Efe ve Zeybek Derneklerine Efe kıyafeti hediye ederek destek verdi.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, şartlarını sonuna kadar zorlayarak efelik ve zeybeklik kültürüne sahip çıkan ve yaşatmaya devam eden Nazilli’de bulunan Halk Oyunları ve Efe Derneklerine Efe kıyafeti hediye etti. Başkanlık makamında yapılan kıyafet teslim töreninde Efe ve Zeybek Dernekleri başkanları, Kültür ve Sosyal işler müdürü Fatih Demir, Destek Hizmetleri Müdürü Mehmet Çelik,  Nazilli Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Genel Koordinatörü Necdet Pekel’de hazır bulundu.

Nazilli Belediye Başkan Haluk Alıcık; “Nazilli’de uzun yıllar efe kültürümüzü yaşatmaya çalışan derneklerimizin maddi olanaksızlıklar nedeniyle ihtiyaçlarını karşılayacak oranda kıyafete sahip olamıyorlar. Şartlarını sonuna kadar zorlayan bu derneklere edinemediği kıyafetleri belediye olarak biz temin ederek kültürümüzün yaşatılmasını sağlayacağız. Nazilli Efeler Derneği, Nazilli Sümer Halk Oyunları ve Efeler Derneği, Nazilli Mor Cepkenli Efeler ve Kültür Derneği,  Aydın Efeler Derneği Nazilli Şubesi, Nazilli Bayındır Köyü Efeleri Yaşatma Derneği ve Nazilli Ege Zeybekleri Derneği temsilcilerine cepken , potur, tozluk, boyun bağı, bel kuşağı, gömlek ve fes’ten oluşan efe kıyafetlerini dernek başkanlarına teslim ettik. Nazilli başta olmak üzere Yurt içi ve Yurt dışında ilçemizi temsil eden derneklerimiz sayesinde hem Nazilli’nin hem de geleneksel kültürümüz efeliği ve zeybekliği yaşatıyoruz. Nazilli’nin sosyal anlamda kalkınması için her biri ayrı değer olan derneklerimize sahip çıkmak ve onların yaşamlarını sürdürmeleri için elimizden gelen desteği vermek bizim sosyal belediyecilik anlayışımız arasındadır. Nazilli’de faaliyet gösteren Efelik ve Zeybeklik kültürünü yaşatan 5 derneğimize teşekkür ediyoruz. Dernek yöneticilerimizin kıyafet ihtiyacını karşılamada Nazilli Belediyesi olarak katkı sağlamayı bir görev olarak kabul ediyoruz ” dedi.

Efelik ve Zeybeklik kültürüne sahip çıkan ve destek veren Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a teşekkür ederek bu güne dek hiçbir belediye başkanının bu kadar çok kendilerine destek ve sahip çıkmadığını ifade ettiler. Ege Zeybeklerini Anma ve Yaşatma Derneği Nazilli Şube Temsilcisi Ertan Tombak,”Belediye başkanımızın bizlere verdiği bu destek için kendisine çok teşekkür ediyorum. Bizler unutulmak üzere olan Efelik ve Zeybeklik kültürünü yeni nesil gençlere öğretmek ve büyüklerimize o anı yaşatmak için varız. Kısıtlı imkanlarla yaptığımız bu çalışmaları görerek bize destek veren başkanımız bizi çok sevindirdi.  Bu güne dek bu dernekler için yaptığı maddi ve manevi tüm desteklerinden dolayı kendi derneğimiz ve tüm dernekler adına teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: