haber oku

BAŞKAN’DAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI!

admin ~ 10 Ocak 2014 ~ Genel

 

calisangazeteciler (1)

. Başkan Alıcık’tan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, gazeteciliğin, fedakarlık isteyen ve zor şartlarda yapılan bir meslek olduğunu belirtti.

Alıcık, 10 Ocak Çalışan Gazetecileri Günü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, basının toplumun bilgilendirilmesi ve ülke yararına yönlendirilmesi, aydınlatılması gibi kutsal bir görevi yerine getirdiğini ifade etti.

Nazilli’de görev yapan gazetecilerin de ilçenin sorunları ile yakından ilgilendiklerini ve sorunlarının çözümünde önemli katkılar sağladıklarını dile getiren Alıcık, şunları kaydetti: “Kendilerine bu olumlu ve fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Gazetecilik mesleği, özellikle fedakarlık isteyen zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamuoyunun beklentilerine zaman zaman doğru şekilde açıklamalarına yardımcı olmaktır. Demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olan gazetecilik, küreselleşen dünyayla iletişimin sağlanması, katılımcı ve yönlendirici bir kamuoyunun oluşturulması ve fikirler ne olursa olsun huzur ve hoşgörü ortamı oluşturmasının korunmasında önemli bir sorumluluğu üstlenmektedir. Bilgi, haber ve toplumu ilgilendiren diğer konuların zor şartlar altında da olsa kitlelere ulaştırılmasında önemli görevler icra eden, demokrasimizin dördüncü kuvveti basınımızın, değerli mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, başarılı çalışmalar dilerim.”

osmanlıhaber.com

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: