haber oku

BAŞKAN’DAN HUZUR EVİ ZİYARETİ!

admin ~ 27 Temmuz 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

dsc_5948

Alıcık Orucunu Huzurevinde Açtı 

Nazilli Belediye Başkanı huzurevi sakinleriyle bir araya geldiği iftar yemeğinde, tüm Nazilli’leri, yaşlıları ziyaret etmeye çağırdı.

Başkan Alıcık’ı Huzur Evi Müdürü ve Huzurevi sakinleri kapıda karşıladı. Başkan Alıcık Huzurevindeki yaşlıların tek tek ellerini öperek Ramazan aylarını kutladı. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık kızlarıyla geldiği Huzurevinde ” Önümüzdeki yıllarda dünyanın karşılaşacağı en ciddi problem yaşlılık ve yalnızlık olacaktır. Yüzyılımızın en zalim kavramı da yaşlılık ve yalnızlıktır” dedi.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Haluk Alıcık Huzur Evi sakinleriyle iftar yaptı. Alıcık kızları Melek Gökçen ve Begüm ile birlikte huzur evindeki yaşlıların ellerini öperek Ramazan Ayını kutladı. 53 yaşlının bulunduğu Huzurevinde sağlık durumlarından dolayı 10 kişinin oruç tutabildiği yaşlılarla orucunu açarak iftar yemeği yediler. Yemek sonrası Huzur evi sakinlerinden Mahmut Çekin sofra duası okudu. 

Huzurevi sakinleriyle iftar yemeği sonrasında kamelyada çay içerek sohbet eden Alıcık yaşlılara  ihtiyaçlarını, hal ve hatırlarını sordu. Huzurevi salonunda oturma odasında ve yemekhanesinde klimalarının olmadığını ayrıca odalardan 4 tanesinin de televizyonu olmadığı özellikle yemek yerken yemekhanede sıcaktan dolayı çok rahatsız olduklarını ifade ederek , en kısa süreçte salon tipi klimaların huzurevine sağlanmasını isteyen yaşlılar, Başkan Haluk Alıcık’a her an dua ettiklerini belirttiler. Alıcık 4 adet televizyon ve 4 adet salon tipi klimanın Huzurevine en kısa süreçte sağlanacağını Huzurevini sadece yapıp bırakan belediye başkanı değil oranın ihtiyaçlarını, içinde yaşayan insanların ihtiyaçlarınında takipçisi olacaklarını söyledi. 

İftar yemeğini huzurevi sakinleriyle paylaşmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Haluk Alıcık “Bugün, yaşamın temel direkleri ve hayatın rehberi olan yaşlılarımızla olmak, iftarı onlarla idrak etmek istedim. Tüm varlıklı kişilerin ve kamu kurumlarının, iftar sofralarını, hasta, yaşlı ve yoksullarla paylaşmalarını isterim. Halkımız, ramazan ayı boyunca huzurevlerini ziyaret etsinler, bize bereketli topraklar sunan, umutlarımızı açık tutan, geleceğimizi sağlayan yaşlılarımızla buluşsunlar” diye konuştu.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: