haber oku

BAŞKAN’DAN İKRAM!

admin ~ 18 Temmuz 2012 ~ Genel, Manşetler

 

havuzkeyfi (9)havuzkeyfi (8)

 

 

Alıcık; “Mutlu Çocuklar Güzel Yarınları Oluşturur”

Hacı Güzel Camii yaz Kur’an Kursu öğrencileri havuz keyfi yaptılar.

Sümer Rekreasyon alanındaki Şehit Akın Kurdoğlu Yüzme Havuzu’nda Nazilli Belediyespor Kulübü bünyesindeki Spor eğitmenleri nezaretinde Hacı Güzel Cami yaz Kur’an Kursunun 41öğrencisi gönüllerince yüzüp eğlendiler.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Sümer Mahallesin’deki Hacı Güzel Camiinde yaz Kur’an Kursuna katılan öğrencileri Nazilli Şehit Akın Kurdoğlu yüzme havuzunun kapılarını açtı. Eğitmenler eşliğinde havuzda yüzüp eğlenen çocuklara Başkan Alıcık meyve suyu ikramda bulundu. Alıcık;”Belediyemiz hizmetlerinden ve sağladığı imkanlarından Nazilli’de yaşayan büyük küçük her kes yararlanmalıdır. Özellikle çocuklarımıza elimizden gelen her türlü imkanı değerlendirmelerini sağlayarak, ruh ve akıl sağlığı yerinde mutlu insanlar olarak geleceğe hazırlamalıyız. Eğitim sadece okullarda değil yaşamın her anında her yerde verilmelidir. Verilen eğitim eğlenceli hale getirilirse daha kalıcı iz bırakır. Mutlu çocuklar güzel yarınları oluşturur. Hacı Güzel İmam Hatibi Adem Akdağ yaz kuran kursuyla Sümer mahallesindeki çocukların dini eğitimlerini verirken onların sosyalleşerek mutlu olmalarını sağlamak amacıyla belediyemiz imkanlarından bu çocukların yararlanması için kendisi aracı olmuştur. Çocuklar adına kendisine teşekkür ediyorum. “ dedi.

Yaz Kur’an kursunda 41 öğrenciden 20’Sümer ve Çapahasan mahallesinin  Romen çocuklarından oluştuğunu belirten Adem AKDAĞ çocukların aldıkları eğitimler sonunda ödüllendirilmelerinin daha etkin olduğunu ifade etti. Akdağ “Çocuklarımızın topluma kazandırılması, kötü alışkanlıklara kapılmamaları, hırsızlık yapmaktan ve çevreye zarar vermekten uzaklaşmalarını sağlamak  için onlara Dini ve Ahlaki bilgilerin öğretilmeliyiz. Allah sevgisi, vatan sevgisi, birlik- beraberliğin önemi kavratmalıyız. Ayrıca sosyalleşmelerini de sağlamalıyız ki toplum için de kendilerine yer edinebilsinler. Biz camimizde 10.00-13.00 saatleri arasında sadece Kur’an öğretmekle kalmayıp bilgisayar ve projeksiyon cihazıyla görsel ve işitsel olarak da eğitim vermekteyiz. Sosyalleşmeleri ve enerjilerini boşaltmaları için de  Endüstri Meslek Lisesi halı sahasında futbol oynatıp belediyemizin Yüzme havuzundan eğitmenler eşliğinde yararlanmalarını sağlıyoruz. Bu sayede mutlu olan ve yüzleri gülen çocuklarımız öğrenmeye daha istekli oluyorlar” dedi.

 

 

 

 

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: