haber oku

BAŞKAN’DAN MASUM TÜRKER’E İKRAM!

admin ~ 30 Ocak 2013 ~ Genel, Manşetler

masumturkerziyaret (9)

Alıcık Türker’e Uzun Yaşam Sandığı verdi

Nazilli’nin uzum yaşam sırlarını anlatan Başkan Haluk Alıcık Masum Türker’e uzun yaşamın simgesi olan kuru incir, üzüm, kestane ve ceviz ikram etti.

DSP Genel Başkanı Masum Türker önceki gün Nazilli Belediyesi tarafından yapılan Bülent Ecevit Parkının açılışını yapmak üzere Nazilli’ye geldi. Türker’i Nazilli girişi Taş Duvar mevkiinde Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Belediye Başkan Yardımcıları, Dire Müdürleri ve basın mensupları karşıladı. Çiçekli hoş geldin karşılamasından hemen sonra kendi makam aracını bırakıp Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın makam arabası ile öğle yemeği yemek üzere Nazilli Restoranta geçen Masum Türker ve Başkan Alıcık bol bol sohbet etti. Yemek, sıcak ve samimi bir ortamda geçerken Masum Türker gazetecilerin sorularına da yanıt verdi.

Yemek sonrası Nazilli Belediyesi tarafından Zafer mahallesi 61 sokak ile 71 /1 sokak köşesinde toplam bin 293 metrekare alanı kapsayacak şekilde tasarlanarak yapılan Bülent Ecevit Parkı açılış törenine katılan Masum Türker ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık burada da konuşmalar yaptılar.

Masum Türker, öncelikle ulusal çıkarları değerlendiren bir anlayış sergileyen Nazilli’nin MHP’li Belediye Başkanı Alıcık’ı Ecevit adını bir parkta yaşatmaya çalıştığı için kutladı. Türker ”MHP’li Başkan Haluk Alıcık’a ve tüm MHP’lilere teşekkür ediyorum. Başkanımız  Türkiye için önem arzeden tüm liderlerimizin isimlerini Nazilli’de yaşatıyor. Bülent Ecevit ve diğer liderler Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün devamıdır. Bizlerin parti isimleri farklı olabilir ancak bizler özümüzde aynı şeyleri yaşıyor ve paylaşıyoruz. Atatürk’ün izinde milliyetçilik , halkçılık, devletçilik ruhuyla yaşıyoruz. Bu gün buradaki ortamda da görüldüğü gibi geçmişte gençlik yıllarımızda yaşananların ne kadar gereksiz olduğunu görmüş oluyoruz. Allah bize o günler yaşatmayı bir daha nasip etmesin ve en önemlisi hiçbir devlet büyüğümüzün çeşitli nedenlerle bir daha iftiraya uğradığı olayları ve dönemleri yaşatmasın” dedi.

Belediye Başkanı Haluk Alıcık seçimle iş başına geldiklerinden itibaren Nazilli’de yaptıkları projelerden kısaca bahsederek açılış törenine iştiraklerinden dolayı Masum Türker ve tüm davetlilere teşekkür etti. Açılış törenin ardından bir süre vatandaşla ve basın mensupları ile muhabbet eden Türker ve Alıcık vatandaş ve davete katılan konuklarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Türker Nazilli Belediye Sarayını da ziyaret etti. Belediye önünde Belediye personeli tarafından karşılanan Masum Türker Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın makamında bir süre daha gazetecilerin sorularını yanıtlarken Merhum Bülent Ecevit’le ve öğretim görevlisi olduğu yıllardaki hatıralarını anlattı. Nazilli’nin uzum yaşam sırlarını anlatan Başkan Haluk Alıcık Masum Türker’e uzun yaşamın simgesi olan kuru incir, üzüm, kestane ve ceviz gibi yiyecekler ikram etti. Nazilli’de 4 yıl boyunca uzun yaşamın sırlarının araştırılıp, bu araştırmalar sonucu Nazilli’nin tescillenme süreçlerini de anlatan Haluk Alıcık Masum Türker’e Uzun Yaşam Sandığı hediye etti.

DSP Genel Başkanı Masum Türker  Nazilli Belediye Sarayı önünden yine karşılandığı gibi kalabalık bir toplulukla Başkan Haluk Alıcık tarafından uğurlandı.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: