haber oku

BAŞKAN’DAN MESAJ VAR!

admin ~ 20 Temmuz 2012 ~ Genel, Manşetler

 

HALUK

 

NAZİLLİ BELEDİYE BAŞKANI H. HALUK ALICIK’ IN

RAMAZAN AYI BASIN AÇIKLAMASI

 

 

 

Milletçe en önemli manevi değerlerimizden olan, birlik ve beraberliğin, kardeşlik, dostluk, sevgi ve saygının en doruğa ulaştığı bir atmosferde, Nazilli Belediye Başkanı olarak sizlerle birlikte olmaktan büyük bir onur duyuyor, Mübarek Ramazan Ayı’nı sizlerle bir arada karşılamanın mutluluğunu yaşıyorum.

 

Umuyor ve diliyorum ki 11 ayın sultanı olan ramazan ayının kulluğumuzu onaran değer ve yükümlülükleriyle, kendimize çeki düzen vermemizi sağlayan ilkeleriyle, bizleri yeniden biçimlendiren ahlak ve fazilet ölçüleriyle, yeniden canlandırdığımız dostluk, kardeşlik ve komşuluk ilişkileri içerisinde unuttuğumuz ve ihmal ettiğimiz dostlarımızı, selamı sabahı kestiğimiz komşu ve akrabalarımızı, ellerinden tutmadığımız fakir ve fukarayı yeni bir ahlak ve disiplin çerçevesinde görüp gözetmeyi, onların sevinçlerine olduğu kadar kederlerine de ortak olmayı bize öğretmiş müstesna günlerdir.

 

Bu nedenle Ramazan ayı kulluk idrakini artırmak ve Allah’a kul, resulüne ümmet olmak açısından son derece öğretici ve geliştirici bir ay olmuştur. Ramazan Ayı gerçekte sabırla, zikir ve niyazla sürdürülen bir aydan kazanılan ecir ve sevabın sevincidir.
Bu duygular içinde vatandaşlarımızın ve tüm İslam âleminin mübarek ramazan Ayı’nı kutluyor, insanlık âlemi için hayırlara vesile olmasını Cenabı Hak’tan diliyorum.

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: