haber oku

BAŞKANDAN MUHTARLARA ZİYARET!

admin ~ 24 Ekim 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

muhtarlarziyaret (3)

Muhtarlar Belediye Başkanları’nın Eli-Ayağıdır

Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK, muhtarların yerel yönetimlerin omurgası olduğunu söyledi.

Başkan ALICIK, görevlerinden ayrılan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Celal CEN ve  Yeşil Mahalle Muhtarı Ramazan KAHYAOĞLU’nun yerine göreve başlayan, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mehmet ÖZMEN ve Yeşil Mahalle Muhtarı Hamza ŞAHİN’İ makamlarında ziyaret ederek, görevlerinde başarılar diledi.

Yerel yönetimlerde muhtarların öneminin büyük olduğunu açıklayan Belediye Başkanı Haluk ALICIK, “Muhtarlarımız, cadde ve sokakları en iyi bilen kişilerdir. Mahalle insanının ne istediğini, nelere ihtiyacı olduğunu bilen muhtarlarımız Belediye Başkanları’nın eli-ayağı konumundadır. Bu nedenle muhtarlarımız önemli bir görev üstlenmekte ve yerel yönetimin omurgasını oluşturmaktadır” dedi.

Muhtarların, Devlet ile vatandaş arasında birer köprü olduğuna dikkat çeken Haluk ALICIK, “Halka ve millete hizmette muhtarlık görevleri önemli bir kademe olmuştur. Biz de en önemli öncelik halktır. Nazilli’nin gelişimi için muhtarlarımıza önemli görevler düşmektedir. Nazilli Belediyesi olarak muhtarlarla birlikte çalışıp, sorunları masaya yatırıyor ve sorunları en aza indirgemek için bir araya geliyoruz” şeklinde konuştu.

Eski muhtarların yerine yeni göreve başlayan Yeşil Mahalle Muhtarı Hamza ŞAHİN ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mehmet Özmen Belediye Başkanı Haluk ALICIK’ın kendilerine ziyaretleriden dolayı çok memnun olduklarını belirterek teşekkür ettiler.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: