haber oku

BAŞKANDAN NAZLI’YA ARAÇ HEDİYE!

admin ~ 05 Temmuz 2012 ~ Genel, Manşetler

engelliaracnazliyaverildi - basin (6)engelliaracnazliyaverildi - basin (2)

70 nci Akülü Engelli Araç Nazlı’ya Verildi

Başkan Haluk Alıcık Koçlar İlk Öğretim Okulu 3. Sınıf öğrencisi Nazlı Kulakoğlu’na akülü özürlü aracı vererek sevindirdi..

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Koçlar İlk Öğretim Okulu 3. Sınıf öğrencisi Nazlı Kulakoğlu’na akülü özürlü aracı verdi. Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK Başkan Yardımcıları Mustafa Akkaya, İbrahim Özkan ve Mesut Erdemir ile birlikte Arslanlı Hürriyet Mahallesinde ikamet eden 9 yaşındaki Nazlı Kulakoğlu’nun evine gelerek akülü özürlü aracını teslim etti.

Nazlı Kulakoğlu ’nun erken doğum sonrası nedeniyle yürümekte zorluk çektiğini, belden aşağısının işlev görmediği yapılan sağlık kontrolleri sonucunda tesbit edilmiş sağlık kurulu raporuna göre akülü tekerlekli özürlü aracı kullanma raporunun verilmesinden sonra ailesi tarafından akülü özürlü aracı için talepte bulundular. Maddi imkansızlıklar nedeniyle kendilerinin alamadıkları aracı Nazlı Kulakoğlunun evine götüren Belediye Başkanı Haluk Alıcık aracı nasıl kullanılacağını tarif ederek Nazlı’ya teslim etti.

Engelli vatandaşların toplum içinde ayrı bir yerinin olduğunu kaydeden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Her birey birer potansiyel engelli adayıdır. Engelli vatandaşlara toplum içinde sahip çıkmalıyız. Her birey birer potansiyel engelli adayıdır. Engelli vatandaşlara toplum içinde sahip çıkmalıyız. Onlara toplum içinde önemli ve değerli olduğunu hissettirmeliyiz. Nazilli Belediyesi olarak şuana kadar 70  engelli kardeşimizi çeşitli akülü tekerlekli sandalye sahibi yaptık. Bu akülü tekerlekli sandalyeler engelli vatandaşlarımıza günlük hayatlarında büyük yaşama kolaylığı sağlayacak. Belediye olarak her zaman ihtiyaçlının, mağdurun, düşkünün, engellinin ve her hemşerimizin yanındayız. Bizler, belediye olarak vatandaşlarımızın dertlerinin sıkıntılarının takipçisiyiz. Bu tür yardımlarımız program dâhilinde devam edecek” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: