haber oku

BAŞKANIMIZ ALICIK’A AÇIK MEKTUP!

admin ~ 29 Eylül 2012 ~ Genel, Manşetler

girgin resim

Nazilli belediye Başkanımızın yaptığı hizmetleri ve çalışmaları takdirle ve ilgiyle izliyoruz. Gelişen Nazilli’nin yeni yollarından ve bulvarlarından bahsetmeyeceğim. İnşallah onları daha geniş yazılarımda bulacaksınız. Ama:

Ben kaldırım istiyorum!

Ben trafiğe kapalı yollarda motor ve bisikletin cirit atmadığı çocukların yürüyebildiği trafiğe kapalı yol istiyorum.

Kaldırımların tamamı işgal altında. Yayalar nereden yürüyecek. Nazilli’nin artan araba problemi için gece gündüz kafa yoran başkanım, insanlar azalıyor mu? Boş verin kaldırımları, Atatürk Bulvarı devamında kaldırımın yanındaki araba park edilen yol kenarında masalar var. Yemek yeniyor.

İnsanlar kaldırımı işgal ettiği gibi yol kenarlarına da işgal ediyorlar. Yok mu bunun bir çözümü? Yolun kenarına masa atmayan sandalye koyup kendi veya müşterisinin arabasına yer tutuyor. Kısacası yolu parsellemiş.

Uzun Çarşı’da bir gün zabıta çıkıyor,  bir kişiyle kavga ediyor, bir daha karışan yok. Madem uygulamadan vazgeçtiniz o zaman zabıta hiçbir gün çıkmasın da milletin kafası karışmasın. Çözecekseniz istikrar gerekir. Veya koyun iki kamera girenlerin cezasını emniyet kameradan fotoğraflayıp adrese göndersin. Cezalar adrese ulaşmasından sonra bir haftada kimse girmez taşıtla Uzun Çarşıya.

Daha detaylı yazdığım yazılar:

-Kaldırım İstiyorum!

-Kaldırımdan Yürüyünüz!

Sitemizde bulabilirsiniz.

Saygılarımla…

osmanlıhaber.com

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: