haber oku

BAYRAMLAŞMA!

admin ~ 31 Temmuz 2014 ~ Genel, Manşetler

DSC_7960

Nazilli protokolü bayramlaştı

Nazilli protokolü Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Nikah Salonunda buluşarak  bayramlaştıktan sonra Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Huzurevi ve Sevgi Evlerini ziyaret etti.

Ramazan Bayramı resmi bayramlaşma töreni ve bayram ziyaretlerine Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, AK Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İlçe Emniyet Müdürü M. Ali Berksoy, İlçe Jandarma Komutanı vekili Kd.Bçvş. Mehmet Uçak, İlçe Müftüsü Necati Topaloğlu, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü, AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Av. İmran Acar, MHP Nazilli İlçe Başkanı Av. K.Engin Özcan, Kurum ve Kuruluşların amirleri, Nazilli Belediyesi daire müdürleri, Mahalle Muhtarları ile davetliler katıldı.

Tüm Müslüman aleminin Mübarek Ramazan Bayramını kutladığını belirten Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur; “Milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, birlik ve beraberliğimizin güvencesi, bizleri Milletçe sevgi ve saygı bağları ile birleştiren, gelenek ve göreneklerimizin hatırlandığı yeni bir bayrama ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonra da sevdiklerimizle, sağlıkla, sıhhatle, ağız tadımızla ve büyük sevinçlerin bizi kenetlediği bayramlarda buluşmak istiyoruz. Son günlerde çevremizdeki İslam ülkelerinde üzücü olaylar olmaktadır. Bu ülkelerinde kısa sürede huzura kavuşmalarını din kardeşlerimizin daha fazla acı çekmemelerini arzuluyoruz. Dünyanın dört bir yanında zulüm gören, açlık ve sefaletle boğuşan Müslüman kardeşlerimize de Ramazan ayının bir kurtuluş vesilesini olmasını, Ramazan Ayındaki birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ederim” dedi.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Bayramların, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günler olduğunu ifade ederek “Tüm Milletçe ortak mutluluğumuz ve sevincimizin en üst noktalara çıktığı, dargınların barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmet ve şefkat dolu günlerin yaşandığı Ramazan Bayramı’nın manevi atmosferinde bulunmanın hazzını yaşıyoruz. Yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede yaşandığı Ramazan Bayramında, halkımızın birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmesini diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin ve tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyor Müslüman kardeşlerimize yapılan zulüm ve eziyetlerin katliamların, zulümlerin son bulması ümidini taşıyarak Ramazan Bayramı’nın ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyorum” İfadelerini kullandı.

 

 

Nikah sDSC_8275alonundaki resmi bayramlaşma töreninden sonra Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü Hürriyet Merkez Karakolunu ziyaret eden protokol üyeleri Emniyet teşkilatı personeli ile bayramlaştı. Hemen ardından Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığında Rütbeliler ve askerlerle bayramlaşan protokol üyeleri Haluk Alıcık Huzur evinde huzur evi sakinleri ile bayramlaşarak hal ve hatırlarını sordu. Son olarak Sevgi evlerini de ziyaret eden Nazilli Protokolü bayramların en önemli unsuru olan çocukların da bayramlarını kutladılar. Çocuğa bayramı nasıl yaşatırsan, bayramın çocuk için o anlama geldiği ortak görüşünde olan Kaymakam Mehmet Okur ve Belediye Başkanı Haluk Alıcık, çocuklara bayram harçlığı vererek sevindirmeyi de ihmal etmedi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: