haber oku

BEKİR GÜLDAMLA HAKKA YÜRÜDÜ!

admin ~ 05 Aralık 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSCI0001

BEKİR GÜLDAMLA HAKKA YÜRÜDÜ!

Aydın ve Nazilli Milliyetçi Hareket Partisi’nde görev yapmış Nazilli Milliyetçi Hareket Partisi İlçe eski başkanlarından Avukat Bekir GÜLDAMLA bugün sabahleyin hakkın rahmetine kavuştu.

1952 doğumlu olan GÜLDAMLA, Ege Bölgesi ülkücülerinin arkadaşı, kardeşi, ağabeyi ve avukatlarıydı. Özellikle 1980 döneminden önce karakola düşen, hapse giren ülkücülerin ilk avukatı ve arkadaşıydı. Avukatlığı ve yardımseverliği sadece Aydın’la sınırlı değildi. 1980 12 Eylül ve Ülkücüler davasında Başbuğ ve ülkücülerin avukatlığını da yapmış olan GÜLDAMLA, şehit Halil ESENDAĞ ve Selçuk DURACIK’IN da temyiz avukatıydı.

Avukat Bekir GÜLDAMLA 1966 yılında tanıştığı davasını hiç satmayan ve sattırmayan değerli dava ağabeylerimizden biridir. Nazilli Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı da yapan GÜLDAMLA 1995 seçimlerinde Aydın Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili adayı olarak da görev almıştı.

Gülendam Güldamla’nın eşi, Ömer Ersagun Güldamla ve Aparslan Güldamla’nın babaları, Muammer Güldamla ve Hatice Güldamla’nın ağabeyleri Avukat Bekir GÜLDAMLA yarın öğleyin Nazilli Koca Cami’de Cuma namazından sonra kılınacak cenaze namazı ile hakka yürüyecektir.

Avukat Bekir GÜLDAMLA için bu akşam Nazilli Ülkü Ocaklarında Yasin-i şerif ve tekbirlerle dua edildi. Yasin-i Şerif duasında Nazilli Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Şükrü Irgat ve Nazilli Milliyetçi hareket İlçe Başkanı Sayın Avukat Kürşat Engin Özcan birer konuşma yaptılar. Programda Nazilli Belediye Meclis üyeleri ve dava arkadaşları vardı. Program Eğitim-Yazar Osman Girgin’in Kuran-ı Kerim okuması ve duaları sonrasındaki ikramlarla sona erdi. Duada Avukat GÜLDAMLA’NIN yanında Salı günü vefat eden Esnaf Kefaleti Kooperatifi ve Kasaplar Odası Başkanı Ali GÜRSOY içinde dua edildi.

Değerli ağabeylerimizi Allah’tan rahmet, akrabalarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Bütün dava arkadaşlarına başsağlığı metanet diliyorum.

Kırk yedi yıllık dava ve dava arkadaşlığı yapan GÜLDAMLA’yı dava arkadaşların da cenaze namazında yalnız bırakmayacaklarını biliyorum.  Hakkını helal et ağabey!

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: