haber oku

BELDE VE KÖYLERE NAZİLLİ BELEDİYESİ BEREKETİ!

admin ~ 03 Şubat 2013 ~ Genel, Manşetler

pirlibey (2)

Nazilli Belediyesi belde ve köylere hizmet götürüyor

Yürürlüğe giren Büyük şehir yasasıyla birlikte Nazilli Belediyesi de Belde ve köylere Hizmet götürme çalışmalarına başladı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan büyükşehir yasasının yürürlüğe girmesi ile Aydın, Balıkesir, Denizli, Hatay, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa ve Van’ın büyükşehir belediyesi olması kararının alınmasıyla 559 belediye kapatılacağı resmi gazetede yayımlanmıştı. Bu karara göre; bu illere bağlı ilçelerin mülki sınırları içindeki köy ve belde belediyelerinin tüzel kişiliği sona erecek, köyler mahalle olacak, belediyeler ise belde ismiyle tek mahalle olarak bağlı bulundukları ilçenin belediyesine katılacak. Bu illerin, bucak teşkilatları da kaldırılacak. Bu illerdeki il özel idarelerinin tüzel kişiliği ile İstanbul ve Kocaeli’deki orman köyleri de dahil köylerin tüzel kişiliği sona ermiş oldu.

Yürürlüğe giren Büyük şehir yasasıyla birlikte Nazilli Belediyesi de Belde ve köylere Hizmet götürme çalışmalarına başladı. Nazilli’ye bağlanan Pirlibey Belediyesi Nazilli Belediyesinden ilk olarak çok amaçlı kapalı Pazar yeri, düğün salonu ve park istedi. Pirlibey Belediyesi’nin taleplerini değerlendirmek ve bu talepler doğrultusunda yapılabilecek projelerin belirlenmesi için  Pirlibeye’e giden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık burada incelemelerde bulundu. Alıcık beraberinde Başkan Yardımcıları İbrahim Özkan, Mesut Erdemir, Fen İşleri Müdürü İbrahim Topçu ve Park Bahçe İşleri Müdürü Bahadır Çimen’i de götürerek Pirlibey’de yapılabilecekler konusunda detaylı incelemeler yaptı. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ayrıca Pirlibey Belediye Başkanı Hüseyin Horasanlı ile beldenin acil ihtiyaçları hakkında da bilgiler alarak değerlendirmeler de bulundu. Daha önceden beldenin acil ihtiyaçları arasında yer alan Morglu Cenaze yıkama aracını temin eden Alıcık, Pirlibey Belediyesine teslim ederek aracın kullanımı hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Belde halkının çok istediği park, çok amaçlı Pazar yeri ve düğün salonu için projelerini hazırlattığı Daire Müdürleriyle birlikte proje alanlarında istişare yapan Haluk Alıcık projelerin uygulamaya geçmesi için talimat verdi.

Pirlibey Belediye Başkanı Hüseyin Horasanlı ile Belde sokaklarında gezen Alıcık belde halkının yoğun ilgisi ile karşılanırken vatandaşın sorun ihtiyaç ve isteklerini dinlemeyi de ihmal etmedi. Haluk Alıcık belde halkının taleplerinin karşılanması konusunda Nazilli Belediyesi olarak gerekenlerin yapılacağını ifade ederek Belde’de çocuk Parkı, çok amaçlı kapalı Pazar yeri, düğün salonu, içme suyu projesi, yağmurlama, kanalizasyon şebekesi ve yol hizmetlerinin en kısa sürede beldeye getirileceğini söyledi. Nisan-Mayıs aylarına kadar tamamlanması planlanan park, çok amaçlı Pazar yeri ve düğün salonu projelerinden sonra diğer projelerinde hayata geçirileceğini belirten Haluk Alıcık, 1185 nüfuslu Pirilibey beldesinin örnek bir yerleşim yeri haline geleceğini söyledi. Alıcık “Nazilli’nin iki büyük sorunu vardı. Birincisi su ikincisi de çöp konusu idi. Şu an ikisini de çözümledik. Sailer Köyünde Katı atık bertaraf tesisi için çalışmalar sürdüğü dönemlerde çöpümüzü dökecek yer konusunda bayağı sıkıntı yaşamıştık. Çöp konusunda sıkıntı yaşadığımız bu dönemde Nazilli’nin evsel atıklarını biriktirme yeri sağlayan Pirlibey Belediyesi oldu. Pirilibey halkına da bu konuda duyarlılık gösterdikleri için teşekkür ediyorum. Büyük şehir yasasının onaylanması ile biz ilk hizmetimizi Nazilli’ye bağlanan beldemiz olan Pirlibey’den başlattık. Bundan sonra da Yasaların bize öngördüğü ölçüde mahalle statüsüne kavuşan tüm belde ve köylerimize vatandaşlarımızı mağdur etmeden Belediyemizin tüm imkânlarını seferber ederek hizmet götüreceğiz” şeklinde konuştu.

Pirlibey Belediye Başkanı Hüseyin Horasanlı beldenin şimdiye kadar gelen katkı paylarıyla birlikte kendi yağında kavrulmakta bile zorlandığını dikkat çekti. Horasanlı; ” Pirlibey’de şimdiye kadar bir çivi çakılmadı, bunu yapamadık. Ancak Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın bu gün getirdiği bu hizmetlerle ilk çiviyi çakmış olduk. Kendisinden ve Nazilli Belediyesinden Allah razı olsun. Artık biz bundan sonra Nazilli Belediyesi ile kardeş belediye değil, Nazilli Belediyesinin evladıyız” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: