haber oku

BELEDİYE ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI!

~ 12 Mayıs 2014 ~ Genel, Manşetler

DSC_9689

Nazilli Belediyesi, Annelere ve Anne Adaylarına Çiçek Dağıttı

Nazilli Belediyesi, Anneleri Unutmadı. Nazilli Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Anneler Günü dolayısıyla baş tacı annelere ve anne adaylarına gül dağıttı.

DSC_9773

Nazilli Belediye Meydanında Basın-Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Gönül Öztürk ve personeli tarafından açılan stant ile hem annelere hem de annelerine hediye almaya çıkan anne adaylarına gül dağıtıldı. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın resmi izinli ve şehir dışında olmasından dolayı Başkan Alıcık adına annelere ve anne adaylarına Basın-Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Gönül Öztürk ve personeli tarafından gül dağıtılırken Başkan Alıcık’ın mesajları annelere iletildi.

DSC_9892

“Cennet Annelerin Ayakları Altındadır” diyerek tüm annelerin ve anne adaylarının gününü kutlayan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Hayata gözümüzü açtığımız andan itibaren; sevgi dolu yüzü, muazzam merhameti ve eşsiz şefkatiyle karşılaştığımız anneler, hayatın her alanında etkin bir biçimde yer aldığı gibi annelik vazifesini de severek üstlenmişlerdir. Annelerimiz, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeleri için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan yüreklerindeki sınırsız sevgi ve sabırlarıyla dünyanın en kutsal varlıklarıdır. Özellikle de Anneler Günü’nde… Ne yazılırsa yazılsın, ne söylenirse söylensin; hiç kimse tam olarak anlatamaz bu kutsal görevin anlamını. Hatta bir anne bile anlatamaz anneliği. Annelik sadece yaşanan ve yaşatılan bir olgudur. Bir annenin çocuğuna yaşattığı, bir çocuğun annesi nezdinde ki kıymeti, hangi kelimelerle anlatılabilir? Onların evlâtları için geçirdikleri uykusuz geceleri hiç bir zaman hatırımızdan çıkarmadan, onlara lâyık evlâtlar olarak yaşamalı ve kalplerini kırmadan, gönüllerini kazanarak yanlarında olmalıyız. Sadece bayramlarda veya Anneler Günü’nde hatırlayacağımız annemiz, elbette mutlu olacak ve hakkını da helâl edecektir ama unutmayalım ki biz evlâtlık görevimizi tam olarak yapmış olamayacağız. Bu duygularla bütün annelerimize sağlık, sıhhat ve esenlik diliyor, evlâtlarının onların emeklerine lâyık bireyler olması temennisiyle Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: