haber oku

BELEDİYE BAŞKANLIĞI KURTARMAZ

admin ~ 19 Aralık 2018 ~ Genel, Manşetler

Demokrasimizin vazgeçilmezi olan seçimler milletimize heyecan ve sorumluluk getiriyor. Milletimiz kendisini beş yıl boyunca yönetecek olan başkanlarını seçecek. Bu seçim ne kadar kendimizi yönetecek olan başkan seçimi de olsa, sonuçta yaşadığımız yerlerin kaderlerini de doğrudan ilgilendiriyor.

Seçimler hoşgörünün, yardımseverliğin, doğruluğun, güler yüzlülüğün, misafirperverliğin, vefanın kısacası insanlığın öne çıktığı ender zaman dilimleridir. Keşke hayat hep böyle olsa değil mi? Hayatı bu şekle getirmediğimiz müddetçe dünyamız çekilmezliğini sürdürecektir. Seçim zamanlarındaki hal ve davranışlarımız doğru olan hal ve davranışlarımızdır. O halde insan olmak için aday olmamız mı gerekiyor.

Adaylarımızın bu davranışlarını takdir ediyor, hayatları boyunca bu iyi davranışlarının devamını diliyoruz. Fakat şunu unutmamak gerek ki, göstermelik davranışların sonucu kendilerine zarar verecektir.

Başkanlık makamı sorumluğu olan bir makamdır. Bu makamın hesabı hem bu dünyada hem de ahir dünyada sorulacaktır. Bunun mesuliyetini bilmeyenlerin başkan olmamasını tavsiye ederiz. Bu makam helalleşmenin mümkün olmadığı bir yerdir. Bu makamda saçı bitmemiş yetimin, dulun, öksüzün ve mazlumun hakkı vardır. Bu hak, helalleşilinceye kadar ödenmeyecektir.

Şaşalı dünya depdebeleri, maddi güç ve torpiller hesabı hafifletmez. Aksine takınılan tavır hesabı ağırlaştırır. Buradaki yandaşlar topluluğu orada şikâyetçi grup oluverir. Zenginleştirdiğin, makam mevki sahibi yaptığın, masanda dert ortağın, siyasi manevra hilebazın, etrafındaki dalkavukların bir bakmışsın senden dert yanmaktadır. Üç günlük dünya saltanatının hükmü çoktan bitmiştir.

Belediyeler hizmet birimidir. Başkanlık hizmet adamlığıdır. Doğru, dürüst ve güvenirliğin zirvesidir. Milletin ve beldenin muhafızıdır. Şehri eminliktir.

Tilkiye kümes emanet etmeyin. Araya giren sansarları güvenmeyin.

Özellikle ve özellikle yalan söyleyen, emaneti hıyanet eden, verdiği sözde durmayan kişileri asla güvenmeyin.

El etek öpen, kılıktan kılığa giren, hepinize mavi boncuk dağıtan ve en önemlisi adalet kavramını bilmeyenleri başkan olarak seçmeyin.

Bu kıstaslar milletimizin yarın üzülmemesi ve yaşadığımız beldemizin geriye gitmemesi içindir.

Hak hukuk adaletin olmadığı yerde siz hiç olmayın!

Seçmeninde mesuliyeti olduğunu unutmayın.

Elbette herkesin içini bilemezsiniz. En azından yaşantısını bakınız. Şimdiye kadar ki çizgisini bakınız. Yoksa “kavun değil ki koklasanız” demeyiniz. İnsanın ağzı her şeyini ortaya çıkarır.

Seçim çalışmaları yapıyorsanız inandığınız insanın yanında olunuz.

Parmağınızı bal tutup yalamak için hazır tutma stresinde olacağınıza, alın terinizi silmek için kullanın da huzurlu ve mutlu olun.

Hesabını veremeyeceğiniz işin içine girmeyiniz.

Muhabbetle!..

Osman GİRGİN

Eğitimci-Yazar-Şair


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.