haber oku

BİHDER PİLAV GÜNÜ BÖYLE OLUR!

admin ~ 16 Temmuz 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

DSCI0055

Burdur İmam Hatip Lisesi mezunları geleneksel 10. pilav günü etkinliklerini 15.07.2012 Pazar günü büyük bir katılım ile yaptı. Yaklaşık Bin beş yüz kişinin katıldığı günde neşe, sevinç ve burukluk vardı.

Burdur İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından düzenlenen pilav günü renkli ve buruk tanışma ve sohbetlere sahne oldu. Okulun gelebilen tüm mezunlarının hazır bulunduğu en kalabalık ve gösterişli gününe başta Dernek Başkanı Sn. Av. Ömer BÜTÜNER olmak üzere İl müftüsü, Burdur İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmuş bugün memleketin birçok makamında bulunan arkadaşlar katıldı. Sanatçı Umut MÜRARE, Konya Mehter Takımı ve Önder Başkanı Hüseyin KORKUT ve yönetimi Burdur A.K.P Milletvekili Bayram ÖZÇELİK onur konuklarıydı.

Kuran-ı Kerim ile açılan programa Dernek Başkanı, İmam Hatip Lisesi müdürü, Önder Başkanı ve Milletvekili Sn. ÖZÇELİK’ İN konuşmalarının ardından öğle namazı ve pilav yeme arası verildi.

Sanatçı Umut MÜRARE ile tekrar başlayan program Konya Mehter takımının muhteşem sunumlarıyla sona erdi.

Tabiri yerindeyse kırk yıllık arkadaş ve dostların bir araya geldiği programda duygusal anlarda yaşandı. Program İmam Hatip Neslinin başarıları ve misyonunu hatırlamak ve hatırlatmak anlamında çok önemli görevi yerine getirmiş oldu.

Bu sene 10. yapılan ve 11. sinin 18 Ağustos 2013 Pazar günü yapılması kararlaştırılan Gelenekse BİHDER Pilav günü etkinliklerine emeği geçen herkesten, özellikle sponsorlardan Allah razı olsun.

Osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: