haber oku

BİHDER PİLAV GÜNÜ YAPILDI!

admin ~ 18 Ağustos 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSCI0003

Burdur İmam Hatip Lisesi mezunları geleneksel 11. pilav günü etkinliklerini 18.08.2013 Pazar günü büyük bir katılım ile yaptı. Yaklaşık Bin beş yüz kişinin katıldığı günde neşe, sevinç ve burukluk vardı.

Burdur İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından düzenlenen pilav günü renkli ve buruk tanışma ve sohbetlere sahne oldu. Okulun gelebilen tüm mezunlarının hazır bulunduğu en kalabalık ve gösterişli gününe başta Dernek Başkanı Sn. Av. Ömer BÜTÜNER olmak üzere İl müftüsü, Burdur İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmuş bugün memleketin birçok makamında bulunan arkadaşlar katıldı. Burdur A.K.P Milletvekili Bayram ÖZÇELİK onur konuklarıydı.

Kuran-ı Kerim ile açılan programa Dernek Başkanı, İmam Hatip Lisesi müdürü yrd. ve Milletvekili Sn. ÖZÇELİK’ İN konuşmalarının ardından öğle namazı ve pilav yeme arası verildi.

Tabiri yerindeyse kırk yıllık arkadaş ve dostların bir araya geldiği programda duygusal anlarda yaşandı. Program İmam Hatip Neslinin başarıları ve misyonunu hatırlamak ve hatırlatmak anlamında çok önemli görevi yerine getirmiş oldu.

Bu sene özellikle Mısır’daki vahşetin damga vurduğu pilav gününde zülüm gören bir çok Müslüman ülkeye ve Müslümanlara dua gönderildi.

Bu sene 11. Yapılan, gelecek yıllarda daha da gelişerek  yapılması kararlaştırılan,geleneksel BİHDER Pilav günü etkinliklerine emeği geçen herkesten, özellikle sponsorlardan Allah razı olsun.

Osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: