haber oku

BİR BAYRAK DAHA DALGALANIYOR!

~ 18 Mart 2014 ~ Genel, Manşetler

bayrak

Nazilli Belediyesinden Işıklar’a dev bayrak

 

Nazilli Belediyesi tarafından Işıklar köyüne dikilen 15 metrelik bayrak direğinde Şanlı Türk Bayrağı dalgalanıyor.

 

Nazilli Belediyesi köylere hizmet götürmeye devam ediyor. Nazilli Belediyesi Nazilli’ye bağlı Işıklar köyüne15 metreyüksekliğinde dev bir bayrak direği dikti. Bayrak direğine 3X4.5 metre ebatlarındaki şanlı Türk Bayrağını Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ile Aydın büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Uzunırmak göndere çekti.

 

15 metre yüksekliğinde çelik poligon galvanizli, sonsuz içten dönerli makara özelliklerini taşıyan asansörlü bayrak direği 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü öncesinde Ödemiş you güzergahında yer alan Işıklar köyü girişindeki yüksek bir tepeye Nazilli Belediyesi tarafından dikildi. Ödemiş yolunu takip eden her kesin ve Işıklar köyünün her noktasından görülebilecek şekilde dikilen bayrak direğine Işıklar Köyü halkının katılımıyla Şanlı Türk Bayrağını göndere çeken Başkan Alıcık, “Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli, bağımsızlık ve özgürlüktür.. Dünyada bir emsali daha bulunmayan, yüce milletimiz ile kahraman ordumuzun büyük fedakârlıklarla kazandığı zaferlerle bayrağımız göklerdeki en güzel yerini almıştır. Vatan toprağında başımızı dik tutan, bağımsızlık ruhumuzun özünü taşıyan, vatan sevgimizin ve özgürlük tutkumuzun en manidar ifadesi olan bayrağımızı vatanımızın her yerinde dalgalandırmak bizim en ulvi görevlerimiz arasındadır. Türk bayrağı, ulusumuzun şeref simgeleri olan hilal ve yıldızı ile dünyada ve ülkeler arasında Türkiye Cumhuriyeti’nin şeref ve onurunu büyük bir inançla simgeleyen şeref abidesidir. Ülkemizin ulusal değerlerini taşımaktadır, geçmişte yaşadığımız savaşların ve cephelerde daima hürce dalgalanan milletimizin şanlı bayrağıdır. Kötü günde iyi günde daima her yerde bizi uluslar arası göklerde temsil eden ulusumuzun şeref simgesidir. İşte bu yüzdendir ki şerefimizin simgesini kentlerimizde köylerimizde her zaman dalgalandıracağız” dedi.

 

Bayrağın göndere çekilmesi sırasında “Bu ay yıldızlı şanlı bayrak inmez, vatan bölünmez, ezan susmaz” diyen Işıklar köyü halkına, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, “Bayrak olur, inmeyiz. Ezan olur, dinmeyiz. Şehit olur, ölmeyiz!” sözlerini hatırlatan Ali Uzunırmak “Bayraksız refahın, zenginliğin, adaletin, hatta ibadetin bile bir anlamı olmaz. Allah’ın izniyle, Büyük Türk milletine hiçbir zarar gelmeyecektir ve bayrağı da hiçbir zaman göklerden inmeyecektir” ifadelerini kullandı.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: