haber oku

BİR BAYRAK’DA PİRLİBEY’E ÇEKİLDİ!

admin ~ 06 Mart 2014 ~ Genel, Manşetler

pirlibeybayrak (17)

Pirlibey’de Dev Bayrak Göndere Çekildi

Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Pirlibey Kasabası Belediye Binası önüne 25 metre uzunluğunda çelik poligon galvanizli bayrak direği dikti.

Nazilli Belediyesi Pirlibey kasabasına hizmet götürmeye devam ediyor. Daha önce Pirlibeye kapalı bir pazar alanı kazandıran Nazilli Belediyesi bu kez de Pirlibey Belediyesi önüne 25 metre yüksekliğinde dev bir bayrak direği dikerek,  5X7.50 metre boyutundaki şanlı Türk Bayrağını göndere çekti.

Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Pirlibey Kasabası Belediye Binası önüne 25 metre uzunluğunda çelik poligon galvanizli bayrak direği dikti.  Asansörlü tip olan bayrak direği, içten ipli ve sonsuz dönerli özelliklerine sahip bulunuyor. Gerçekleştirilen çalışma neticesinde Nazilli Belediyesi 25 metre uzunluğundaki bayrak direğinde 5X7.50 boyutlarında şanlı Türk Bayrağını göndere çekerek dalgalandırdı.

Daha önce yapımı Nazilli Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Pirlibey Kapalı Pazar Alanına ziyaret gerçekleştirerek, pazarcı esnafı ve Pirlibey halkı ile bir araya gelen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, burada vatandaşlarla sohbetinin ardından şanlı Türk Bayrağını göndere çekti

Bayrak direği açılışına Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın yanı sıra Belediye Başkan yardımcıları Mustafa Akkaya ve Mesut Erdemir, Nazilli Belediyesi Meclis Üyeleri ve Pirlibeyli vatandaşlar katıldı. Gerçekleştirdiği çalışmalarla Pirlibey halkının takdirini toplayan Başkan Alıcık, Pirlibe’ye hizmetlerinin devam edeceğini belirterek vatandaşın ilgisine teşekkür etti. Alıcık Türk Bayrağının önemine dikkat çekerek, “Türk Bayrağı Türk Milletinin tarih boyunca vermiş olduğu mücadelenin, bu topraklar için dökülen kanların bir simgesidir” dedi.

Başkan Alıcık, “Türk Bayrağının kimi zaman mücadelenin, kimi zaman adaletin kimi zaman da gururun simgesi olmuştur. Onu hem gönlümüzde hem de yaşadığımız yerlerde en yüksekte dalgalandırmak hepimizin görevidir. Bayrağa sahip çıkmak vatana sahip çıkmaktır “şeklinde konuştu.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: