haber oku

BİR ENGELLİ DAHA SEVİNDİ!

admin ~ 15 Kasım 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

halilkale (3)

Başkan Alıcık bir engelliyi daha sevindirdi

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık doğuştan sinir sisteminde hasar bulunan 41 yaşındaki Halil Kale’ye üçtekerli özürlü bisikleti vererek sevindirdi.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Başkan Yardımcıları Mustafa Akkaya ve Mesut Erdemir ile birlikte Çapahasan Mahallesinde ikamet eden 41 yaşındaki Halil Kale’ye akülü üç tekerlekli engelli bisikletini Belediye Hizmet Binasında teslim etti. Doğumunda oluşan sinir sistemindeki hasara bağlı olarak tüm kaslarında atrofi ve gelişme geriliği bulunan ve bu yüzden yürümekte zorlanan, 1971 doğumlu Halil Kale’ye günlük yaşantısında aracı nasıl kullanacağını Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarif ederek gösterdi. Şarj edilebilir ve üç tekerleği bulunan araç engelliler için tasarlanmış şehir içi ulaşımında rahatlıkla kullanabilir donanıma sahip.

Maddi imkansızlıklar nedeni ile bu güne kadar her hangi destekleyici araç alamayan Halil Kale yeni aracını görünce çok sevindi. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık bir özürlü vatandaşın daha yaşamını kolaylaştırdıklarından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.  Alıcık “Belediyemiz imkânları doğrultusunda özürlü vatandaşlarımıza desteğimiz devam edecek, onlar toplumuzun bir parçası bizde onların günlük yaşantılarında sıkıntılarına çözüm üretmek zorunluluğunu kendimizde hissediyoruz” dedi.

Engelli vatandaşların toplum içinde ayrı bir yerinin olduğunu kaydeden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Her birey birer potansiyel engelli adayıdır. Engelli vatandaşlara toplum içinde sahip çıkmalıyız. Her birey birer potansiyel engelli adayıdır. Engelli vatandaşlara toplum içinde sahip çıkmalıyız. Onlara toplum içinde önemli ve değerli olduğunu hissettirmeliyiz. Nazilli Belediyesi olarak şuana kadar engelli vatandaşlarımıza çeşitli akülü tekerlekli sandalye sahibi yaptık. Bu akülü tekerlekli sandalyeler engelli vatandaşlarımıza günlük hayatlarında büyük yaşama kolaylığı sağlayacak. Belediye olarak her zaman ihtiyaçlının, mağdurun, düşkünün, engellinin ve her hemşerimizin yanındayız. Bizler, belediye olarak vatandaşlarımızın dertlerinin sıkıntılarının takipçisiyiz. Bu tür yardımlarımız program dahilinde devam edecek” şeklinde konuştu.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: