haber oku

BİR GÜL DE BENDEN!

~ 04 Aralık 2013 ~ Genel, Manşetler, Yazarlar

OSMAN  GÜL

KİTAP TANITIM

İnsan dünyada yaşadığı müddetçe dünyanın hakkını vermeli.  Hak vermeyi de bu kubbede hoş bir seda bırakmak olarak görenlerdenim. İşte yine bu maksatla devam ettiğim çalışmalarımdan meydana gelen üçüncü kitabım: “Bir Gülde Benden” siz değerli okurlarımın beğenisini sunmanın sevinci içerisindeyim.

İnsan yaşadığı bütün olumsuzlukların içerisinde bile güzel işler yapabilen mükemmel bir yaratılmıştır. Çünkü bizim inancımıza göre, bizim şer bildiklerimizde hayr, hayr bildiklerimizde şer olabilir. Dünyanın hiçbir yeri, hiçbir zamanı gül bahçesi değildir. Gül bahçeleri de dikensiz değildir. Önemli olan Allah’ın bizi bu dünyaya neden gönderdiğini bilmek ve anlamaktır.

Yaklaşık on yıldan bu yana birikimlerimi aktardığım, gazete köşelerinde yazdığım, dergi ve konferanslarımda haykırdığım yaratılış gayemiz ve sevgililer sevgilisini bulma çabamı yazdığım iki kitaptan sonra üçüncü kitapla da deneyeceğim. Bu konuda daha ne kadar mesaimin olduğunu, ne kadar çalışabileceğimi yüce rabbim takdir edecektir.

Makalelerden oluşan ve seksen bir konu başlığı ile anlatmaya çalıştığım konuları üç ana başlık altında toplayarak siz okurlarıma yardımcı olmak istedim. Bu başlıkları da dini, milli ve güncel diye adlandırdım. Bu kitabımın en güzel yanlarından biri başucu kitabı gibi kullanılabilecek olmasıdır. Sabahleyin kalktığınızda duvardaki takvimimizden günün tarihine bakıp bu gün milli, manevi, güncel herhangi bir konu var mı diye düşünüp, varsa işte o zaman yastığınızın altından kitabı alıp günün anlam ve önemini okuyabileceğimiz bir kitap oluşturmayı hedefledim.

Kitabım herhangi bir yayınevinden çıkmadığı için sadece Nazilli’de pazarlamaktayım. Bu nedenle ilçemizdeki kitapçılardan ve şahsen benden temin edebilirsiniz. Beni de Turan İlkokulu, osmanlıhaber.com internet sitesi iletişiminden ve osmangirgin.haber@hotmail.com adresiyle ulaşabileceğinizden eminim.

Oluşturulan her eser dünya üzerine atılan bir tohumdur. Bu tohumun çıkması için gerekli olan şartlar oluşunca kimse bunun çıkmasını engel olamayacaktır. Ben şuan bu şartların oluşmasını yardımcı olmaya çalışan bir nefer olarak çalışmaktayım. İnşallah bu çalışmalarımızın sonunda hem kendi tohumum hem de bu yolda atılmış bütün tohumlar çıkacaktır.

Milletimizin dünya üzerinde yerleştiği başta Anadolu toprakları olmak üzere bütün topraklar millet düşmanlarının dikkatini çekmektedir. Düşmanlarımız bu topraklardan ümidini kesmemek için üzerinde yaşayan milletimizin dini ve milli konulardaki düşüncelerini değiştirmek istemektedirler. Bu anlamda bir yeni inanış ve yaşayışı adet, gelenek ve görenekmiş gibi göstermeye çalışmaktadırlar. Özellikle kitabımda bahsettiğim konular günümüzün hurafelerine ve başka milletlere duyulan hayranlık ve taklitçiliğin karşısına geçme ve önleme hareketidir. Çünkü biz biliyoruz ki; İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığı gibi inanmak zorunda kalır.”

Güzel bir tevafuk da seksen bir makaleden oluşması oldu. Bu kitabımız etkileriyle elbette Türkiye sınırlarımızı aşacağından eminim ama yine de seksen bir makalesiyle seksen bir ilimizi temsilen Türkiye olmuştur. Bunun için ben yazımı Ahmet Selçuk İlkan’nın “Ben Bu Köyün delisiyim” şiirinin sonuyla bitirmek istiyorum.

Benim yolum gönül yolu

Benim yolum sevda yolu

Bir tek derdim Anadolu

Ben bu köyün delisiyim

Ben bu yurdun delisiyim…

Muhabbetle…

Osman GİRGİN

osmanlıhaber.com

osmangirgin.haber@hotmail.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: