haber oku

BİR KIŞ GECESİ KONSERİ!

admin ~ 26 Ocak 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

konsekorobasin (8)

Nazilli Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu’nun “Bir Kış Gecesi” konseri izleyenleri büyüledi.

Nazilli Belediyesi Mehet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda yapılan konsere Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İsabeyli Belediye Başkanı Kuvvet Erim, MHP Nazilli İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan Belediye Başkan Yardımcılarından Mustafa Akkaya, Haluk Öztürk Meclis üyeleri, Daire Müdürleri ve davetliler katıldı.
Bu yıl 29. ‘uncu yaşında olan Nazilli Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu  89 yaşındaki şef Lütfi Selek ile kalabalık bir davetli topluluğuna verdikleri konserde seslendirdikleri eserlerle katılımcıları büyüledi. Yeni yılın ilk konseri olan “Bir Kış Gecesi” konserinde 46 kişiden oluşan koro ekibi Türk Sanat Müziğinin sevilen eserlerini seslendirdi.

Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda, Şef Lütfi Selek yönetiminde sahne alan Nazilli Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, iki bölüm halinde verdikleri  konserde, 27 eser seslendirdi. Sunuculuğunu Yücel Bildiren’in yaptığı Konserin 1.‘nci bölümünde Funda Baklacı, İbrahim Tamirci, Alper Balcı, Nermin Akçay, Ali İhsan Erdem, Nadide Dalgıntekin, İkinci Bölümde ise Sedat Kozakçı, Nevriye Uşar, Hüma Dereli, Hale Bildiren, Ahmet Çakırlı, solo olarak  eserler seslendirirken Duygu-Muzaffer Sözer çiftinin birlikte yaptığı düet izleyicilerden büyük beğeni topladı.
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, bugüne kadar koronun gelişmesinde ve tanınmasında büyük emeği geçen şef Lütfi Selek’e teşekkür ederek, “29. yılını kutlayan Belediyemiz bünyesinde bulunan TSM topluluğumuz, bu güne kadar ülke genelinde verdiği konserlerle ilçemizi çeşitli platformlarda tanıtmıştır. Koronun ayakta durmasını sağlayan ve topluluğumuzun kurucusu olan Lütfi Selek şefimizi ve koro üyelerini büyük emeklerinden dolayı kutluyorum” dedi.

Kaymakam Mehmet Okur ; “Belediyemizin Türk Sanat Müziği Korosuna ve Şefimiz Lütfi Selek’e çok teşekkür ediyorum. Seslendirdikleri eserlerle bizleri günün yorgunluğundan ve stresinden uzaklaştırdılar. Lütfi Selek hocamızla 29 yıl boyunca Nazilli güzel sesler ve güzel eserler dinledi. Kendisine yaşamında uzun ömürler diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmalarından sonra Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur Şef Lütfi Selek’e Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ta Yücel Bildiren’e çiçeklerini takdim ettiler. Koro son şarkıyı beraber söylemek için protokol üyelerini sahneye davet etmesi üzerine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, koronun arasına katılarak son eseri beraber seslendirdi. Konser bitiminde topluca fotoğraf çekilmesinin ardından, programa katılan protokol üyeleri ve koro üyelerine Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Nikah Salonunda Çorba içtiler.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: