haber oku

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU YAPILIYOR!

admin ~ 12 Aralık 2014 ~ Genel, Manşetler

DSC_0124

Derköy Çayı kenarına bisiklet ve yürüyüş yolu yapılıyor

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Dereköy Çay ıslahı çalışmalarını yerinde inceledi.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile temasta bulunarak Nazilli Şehir içinden geçen Dereköy Çayı’nın ıslah edilmesi talebinde bulunması ile başlayan süreçte Çay’ın su akacak kısmında beton zemin ve kenar duvarlarının yapımları ile ıslah çalışmaları tamamlandı. Çayın iki tarafında bulunan mevcut yolardan 7 şer metre çay yatağı içerisine paralel olarak genişletilmiş bölümlerinde yapımı devam etmekte olan çalışmaları hakkında bilgiler alan Başkan Alıcık çalışmaları yerinde inceledi.

Çayın ıslah çalışmaları sırasında Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Cumhuriyet ve Turan Mahallesi üzerinde 500 metre uzunluğunda yağmurlama ve atık suyu hattı oluşturarak atık suların Dereköy Çayına akıtılmasını sağladıklarını hatırlatan Başkan Alıcık Şehrin içinden geçen Dereköy Çayının kenar duvarları ve zeminin betonlanması ile ıslah çalışmalarının tamamlanmasının ardından genişliği kurtaran güzergâhlarda bisiklet ve yürüyüş yolu, kurtarmayan kısımlarda da rahatlatılmış yol çalışmalarının Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapıldığını belirtti. Devlet karayolu üzerinden başlayıp Pınarbaşı mahallesi sonuna kadar yaklaşık 3 km’lik bölümde düzenleme çalışmalarının yapıldığı mevcut yollarda incelemeler yapan ve bilgiler alan Alıcık Nazilli Belediyesi olarak Nazilli’yi daha sorunsuz daha güzel ve yaşanabilir bir kent haline getirmek için çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Dereköy çayı üzerindeki küçüklü büyüklü köprülerin bir kısmının yenilendiğini bir kısmında da tadilat çalışmaları yapılarak düzeltildiğini ifade eden Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Devlet karayolu üzerinden başlayıp Pınarbaşı mahallesi sonuna kadar yaklaşık 3 km’lik bölümde çayın iki tarafında bulunan mevcut yollarda çay kenarına dolgu yapılarak 7 şer metre genişletildi. Dolgu yapılarak genişletilen bu güzergâh üzerinde genişliği kurtaran bölümlerinde yürüyüş ve bisiklet yolu kurtarmayan bölümlerinde de rahatlatılmış yol olarak düzenleniyor. Nazilli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince bisiklet ve yürüyüş yolu olarak düzenlemesi yapılan kısımlara yeşillendirme çalışmaları yapılarak belirli aralıklar ile oturma gurupları yerleştirilecek. Yine belediyemizce yapılacak olan ışıklandırma çalışmasından sonra rahatlatılmış yollar ile yürüyüş ve bisiklet yolu halkımıza hizmet vermeye başlayacak” dedi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: