haber oku

BİZDEN DE SELAM SÖYLEYİN!

admin ~ 26 Eylül 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

haciugurlamabasin (14)

Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı

Nazilli’den kutsal topraklara giden 90 hacı adayı için, kapalı otoparkta Nazilli Müftülüğü tarafından uğurlama töreni düzenlendi.

Nazilli’den 2 kafile olarak 90 kişilik hacı adayı için İlçe otoparkında düzenlenen programa, Nazilli  Belediye Başkanı  Haluk Alıcık, İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Sula, hacı adayları ile çok sayıda yakını katıldı. Programda, hacı adayları ve yakınları dualar etti, Kuran-ı Kerim okundu. Müftü Hasan Hüseyin Sula, hacı adaylarına haccın önemini anlatan kısa bir konuşma yaptı. Sula; ”Sizler haccın ne demek olduğunu bilen insanlarsınız. Size Allah’ın misafirleri deniliyor.  Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed’in meftun olduğu Mescid-i Nebevi’de namaz kılacaksınız. Kabe’yi tavaf edeceksiniz. Gerek yolculuk, gerekse ziyaret esnasında sıkıntılar çekebilirsiniz, sizi üzenler olabilir, bunlara lütfen hazır olun. İncinseniz de de incitmeyin. Kimseyi kırmayın, haksızlık etmeyin. İyi Müslüman örneği olun, memleketimizi de temsil ediyorsunuz. Bu temsiliyetiniz iyi olsun. Sizler kutsal topraklara hac vazifesini yapmak için gidiyorsunuz. 49 gün sürecek olan bu yolculuğunuz sonunda tekrar ülkenize sevdiklerinize hacı olarak döneceksiniz. Gittiğiniz o kutsal topraklarda yaptığınız ibadetlerde bizleri unutmayın, sevdikleriniz ve sevenleriniz içinde dualar edin. Sağ salim gidin ve gelin. Yolunuz açık olsun ” dedi.

Belediye Başkanı Haluk Alıcık, hacı adaylarının ibadetlerini sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yaparak ülkelerine dönmeleri dileğinde bulundu. Kutsal ibadetlerinin İslam alemine huzur ve barış getirmesini de ifade eden Alıcık, ”Özellikle son zamanlardaki terör olayları ve karışıklıkların bitmesi temennisini o kutsal topraklarda dile getirerek dua etmenizi istiyoruz. Müftümüzün dediği gibi o kutsal topraklarda bizleri unutmayın. Geride bıraktığınız bizler içinde duacı olun, bol bol dualar edin.Yolunuz açık olsun güle güle sağ salim gidin ve gelin.Bizim de dualarımız sizler için olacaktır” dedi.

Belediye Başkanı Haluk Alıcık kutsal topraklarda yaklaşık 40 ile 45 gün kalacak olan hacı adaylarına hayırlı yolculuklar dileyerek, helallik istedi. Hacı adayları otobüslere binerek Suudi Arabistan’a gitmek üzere İzmir Hava Alanına gönderildi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: