haber oku

BURS PARALARI ÖDENDİ!

admin ~ 23 Aralık 2012 ~ Genel, Manşetler

HALUK

BURS PARALARI BANKA HESAPLARINA YATIRILDI

Nazilli Sevdalıları, yaşatma, yardımlaşma ve  eğitime destek derneğinin Nazilli İkametli Nazilli’de Ailesinin ikameti olan Üniversitelerde okuyan öğrencilerimize burs paraları banka hesaplarına yatırıldı

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ‘ın girişimleriyle kurulan Nazilli Sevdalıları,Yaşatma,Yardımlaşma ve eğitime destek derneğinden 2012-2013 öğretim döneminde üniversitede okuyan 511 öğrencinin burs paraları banka hesaplarına yatırıldı. Bilindiği gibi Anayasa Mahkemesi belediyelerin burs vermesine olanak sağlayan yasal düzenlemeyi 2009 yılında iptal etmişti.Bu süreçten sonra kurulan dernek her yıl olduğu gibi bu yeni dönemdede Nazilli de ikamet eden veya ailesi Nazilli de  oturan ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi unutmadı.

Şehrimizde ikamet eden Üniversiteyi kazanan öğrencilere kurulan dernek aracılığıyla burs yardımı yapılmaktadır. Her yıl 500 ile 1000 öğrencimize bu dernek aracılığı ile burs verilerek eğitimlerinde destek olunmaktadır. Nazilli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne yapılan burs başvurularının titizlikle incelenmesi sonucu burs almaya hak eden öğrencilerimize  Nazilli Sevdalıları yaşatma, yardımlaşma ve eğitime destek derneğinin bu yıl 511 öğrenciye burs imkanı sağladı.

Nazilli Sevdalıları yaşatma, yardımlaşma ve eğitime destek derneğinin eğitime verdiği destek sürüyor.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: