haber oku

ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR!

admin ~ 14 Temmuz 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

dallicayoluparkecalismasi (1)

Parke Taşı Döşeme Çalışmaları Devam Ediyor

Nazilli Belediyesi yol yapım ve parke taşı döşeme çalışmaları devam ediyor. Dallıca’ya giden 600 mt.’lik yola parke taşı döşeniyor.
Nazilli Belediyesi yol yapım çalışmalarına devam ediyor. İstiklal Mahallesi Dallıca yolu üzerindeki 600 mt.’lik yola parke taşı döşeme çalışmaları başladı. Nazilli’de parke taşı döşenmeyen yolun kalmayacağını ifade eden Haluk Alıcık İstiklal Mahallesi Evranlı mezarlığı  batısında kalan, Dallıca’ya giden 600 mt.’lik yola parke taşı döşeme çalışmaları başladığını belirtti.

Her yönüyle kulanım avantajlı ve ekonomik olan parke taşlarını Nazilli’nin tüm sokak ve caddelerine uygulanacağını belirten Belediye Başkanı Haluk Alıcık parke taşlarının asfalt olan yollardan daha kullanışlı olduğunu ifade etti.

Alıcık “Bu güne dek yeni açtığımız yollarda,  bakım ve onarım yaptığımız cadde ve sokaklarımızda parke taşı döşemeye özen gösterdik, gösteriyoruz. Mevcut olan asfaltları kazıyarak parke taşıyla döşeme yaptık. Parke taşı asfalta göre daha ekonomik. Ayrıca şehrimiz sokak ve caddelerinde su patlağı tamirleri ya da AYDEM ve  TELEKOM’un çalışmalarından dolayı asfalt kesilip, kazınıyor. Çalışmalar bittikten sonra asfalt yol özelliğini yitiriyor. Bunları dışında Parke taşı mevsim özelliklerine göre uyum sağlıyor. Sıcak havalarda asfalt  erirken parke taşında bu yaşanmıyor. Yağışlı havalarda da su birikintileri olmuyor. Parke taşı aralıklarından su çok çabuk süzülüyor. Bu nedenle İstiklal Mahallesi’nin hemen, hemen tüm sokaklarına parke taşı döşenmişti. Şimdi kalan kısımlarına da bu uygulama yapılacak. İstiklal Mahallesi Evranlı mezarlığının  batısında kalan Dallıca’ya giden 600 mt.’lik yola parke taşı döşeme çalışmaları da başladı. Çalışmalar en kısa zamanda bitirlerek yol trafiğe açılarak halkımızın hizmetine sunulacaktır. ” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: