haber oku

ÇALLIK DERESİ KÖPRÜSÜ TAMAMLANDI!

~ 07 Ocak 2014 ~ Genel, Manşetler

callikderesikoprusutamamlandi (7)

Çallık deresi köprüsü tamamlandı

Nazilli Belediyesi tarafından Beğerli ve Arpaz köyleri arasından akan Çallık deresi üzerine yapılan yeni köprü inşası tamamlandı.

Çallık Deresi köprüsünün dar ve kullanışsız olması yüzünden sık sık kazaların yaşanması nedeni ile sürekli huzursuzluk yaşayan iki köyün halkı Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’tan yeni bir köprü yapılması için talepte bulunmuşlardı.  Alıcık Köylülerin talepleri üzerine Beğerli ve Arpaz köyleri arasından akan Çallık deresi üzerindeki köprünün incelenerek gereken çalışmaların yapılması talimatını vermesinin ardından gelişen süreç içerisinde yaklaşık 40 yıllık olan betonarme köprünün yıkılarak yerine yenisinin yapılmasına karar verildi. Mevcut eski köprü yıkılması ile yerine 10 metre genişliğinde 9 metre uzunluğunda ve 4 metre yüksekliğinde çift araç geçişine uygun yeni köprünün yapımı tamamlandı.

Büyükşehir yasa tasarısının kanunlaşmasından sonra sık sık köylere ziyaretlerde bulunan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Beğerli ve Arpaz köyleri arasından akan Çallık deresi üzerindeki köprünün can ve mal güvenliği açısından uygun şartları taşımadığını ziyaretlerimiz sırasında kendimiz de yerinde görerek inceledik. İki köyün bağlantısını sağlayan bu köprünün ihtiyaçları karşılayamaz ve hayati tehlike taşıyor olduğuna dair raporunun tanzim edilmesi üzerine yeni bir köprünün yapılması kararını almıştık. Kararın ardından hemen eski köprü yıkıldı ve yerine 10 metre genişliğinde 9 metre uzunluğunda ve 4 metre yüksekliğinde çift araç geçişine uygun yeni köprünün yapımını tamamladık. Köprümüz halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: