haber oku

CAN AZERBAYCAN

admin ~ 18 Ekim 2020 ~ Genel, Manşetler, Yazarlar

Dünya insanoğlunun aynasıdır. Dünyaya baktığımızda neler düşünüyorsak insan hakkında bilgi sahibi oluyoruz demektir.

Yaratılış bakımından muhteşem bir şekilde yaratılan dünyanın bugünkü halini beğenmeyenlerin aynaya bakmasında fayda vardır.

Allah’ın en muhteşem şekilde yarattığı insanoğlu ve insanoğluna yakışan bir dünyayı yine insanoğlu bu hale getirmiştir. Daha açık izahla bana bu kadar muhteşem dünya fazla veya ben buna layık değilim diyerek kendisine uydurmaya çalışmaktadır.

Allah nasıl insana verdiği vücudun ve canın hesabını soracaksa verdiği dünyanın da hesabını soracaktır.

Bugün dünya insanın insanlıkla mücadelesini şahit olmaktadır.

Hak hukuk ve adaletin yok olmaya yüz tuttuğu zamanı yaşamaktayız. Haklı olmalarına rağmen hakkını alamayanların yaşamak için mücadele verdiği dünyadayız.

Yamyam düzenini yok etmenin mücadelesini vermediğimiz müddetçe dünya yaşanmazlığını sürdürecektir.

Azerbaycan’ın Bağımsızlık gününü kutluyorum. Bundan tam 29 yıl önce mücadele verenleri Türklük adına tebrik ediyorum. Şehidlere Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilere sağlık mutluluk diliyorum.

Bugün Azerbaycan’da dünya bir imtihan vermektedir. Kendi topraklarını koruma adına verilen haklı mücadelede insan, insanlığı ile sınanmaktadır.

Yamyam düzeninin temsilcileri seçtikleri piyon devlet Ermenistan ile ellerini kana, dünyaya vahşete ve milletine zulme mahkûm etmektedirler.

Ermenistan biran önce kendine gelmeli ve kendini bilmelidir. Yoksa çıkar cephelerinin şımarık çocuğu rolü kendi milletinin ve devletinin sonu olacaktır.

Ermenistan’ın yaptığı katliamlar unutulmuş değildir. Bunların hesabı er veya geç sorulacaktır.

Kafkasya’da haritaları değiştirmek isteyenler şunu çok iyi bilmelidirler ki, milli ve manevi duygularla kendini ve vatanını korumaya çalışan insanlarla savaşmak cahilliktir. Hele karşınızdaki Türk’se bu bir intihardır.

Dünya, üzerinde yaşayan herkese yetecek kadar büyük ve bereketlidir. Yeter ki yaşayanlar bunu bilsinler

Ermenistan’ın yaptığı katliamlar unutulmuş değildir. Bunların hesabı er veya geç sorulacaktır. Fakat bugün  derhal ve şartsız Azerbaycan topraklarından çıkmalıdır. Yoksa dünyada devleti olmayan topluluklar haline gelmesi yakındır.

Can Azerbaycan’ın bağımsızlık gününü tekrar kutlar, şimdiki mücadelesinde başarılar dilerim. Gazilerimize şifa, şehidlerimize Allah’tan rahmet dilerim.

Muhabbetle!

Osman GİRGİN

Eğitimci, Yazar-Şair


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.