haber oku

CEM EVİNDE BAYRAMLAŞMA!

admin ~ 22 Ekim 2013 ~ Genel, Manşetler

alicikcemevibayramziyaret (10)

Alıcık Cem Evinde bayramlaştı

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Kurban Bayramından önce kalabalık bir katılımla açılışı yapılan Nazilli Cem Evi Kültür Merkezine Bayram ziyaretinde bulundu.

Kurban Bayramının ilk gününü ailesi ile birlikte geçiren Başkan Alıcık bayramının 2’inci, 3’üncü  ve  4’üncü günlerini de bayram ziyaretlerine ayırdı. Kurban Bayramının 2’ici gününde Nazilli protokolü ile toplu olarak bayramlaşmalara katılan Alıcık daha sonra bazı kurum ve kuruluşlar ile derneklere bayram ziyaretlerinde bulundu. Kurban Bayramı öncesi gösterişli bir törenle açılışı yapılan Nazilli Cem evi ve Kültür Merkezini de ziyaret eden Haluk Alıcık’ı Nazilli Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Haydar Yetim ve Dernek Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı. Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından sıcak bir ortamda karşılanan Alıcık, Ali Haydar Yetim ve yönetim kurulu üyeleri ile tek tek bayramlaşarak yeni Cem Evinin kendilerine hayırlı, uğurlu  olması dileğinde bulundu.

Bayramlaşma ziyaretinde sohbet eden Başkan Alıcık ve Yönetim kurulu üyeleri Cem evlerinin bir statüye kavuşturulması konusundaki görüşlerini dile getirerek “Biz Aleviler birlik ve beraberlik içinde yaşamak istiyoruz. Biz diyoruz ki Selam olsun insan sevgisini nakış nakış işleyenlere, binlerce yıldır zulme haksızlığa boyun eğmeyenlere, ırkçılığa ve gericiliğe karşı duranlara ve selam olsun kıblem insandır diyenlere” şeklinde ifade ettiler. Nazilli’de yaşayan Aleviler olarak kendilerinin şanslı olduklarını ifade eden Yetim, Nazilli’de 2009 yılının kasım ayında temelini attıkları Cem evinin ilk gününden bu güne kadar maddi ve manevi desteklerini esirgemediği bir belediye başkanına sahip olduklarını  söyledi.

Her zaman Alevi vatandaşlarla gönül birliği içinde olduklarını belirten Haluk Alıcık MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözüyle karşılık vererek, “Kutsal duyarlılık gerçekten üst düzeyde. İnşallah daha fazla ötelenmeden, daha fazla istismara yeltenilmeden, istenilen adımları atılmış olur. Bu manada atılacak her olumlu adımda, biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak katkı sunmaya hazırız. O konuda hiçbir endişeniz olmasın. İslam dini birlik ve beraberlik dinidir, ehlibeyt ise peygamberimiz hazreti Muhammed’in ailesidir, bizler bütün peygamberleri seviyoruz ve tüm insanların birlik ve beraberlik içinde olmasını diliyoruz” dedi


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: