haber oku

CUMHURİYET İLKOKULU’NDAN ADINA YAKIŞIR KUTLAMA

admin ~ 29 Ekim 2019 ~ Genel, Manşetler, Yazarlar

Nazilli Cumhuriyet İlkokulu cumhuriyetimizin 96. Yılını adını yakışır bir şekilde kutladı.

Nazilli Cumhuriyet İlkokulu Cumhuriyetimizin 96. Yılını coşkuyla, sevinçle, heyecanla ve gururla kutladı. Okul bahçesinde gerçekleşen törende başta okul öğretmenleri olmak üzere öğrenciler, veliler ve misafirler vardı. Katılımcıların sevinçleri ve guruları yüzlerinden okunuyordu. 96 yaşındaki Cumhuriyetimizin çocuklar tarafından coşku, sevinç, heyecan ve gururla kutlanması dosta güven, düşmana korku verdi. Cumhuriyet İlkokulu adına ve Ata’sına yakışır bir bayramı daha kutladı.

Milletlerin  hayatlarında bazı dönüm noktaları vardır. Cumhuriyet Türk Milletinin 20.yy. deki en büyük dönüm noktasıdır.

Türk Milletinin 20. yy. başlarındaki emperyalist devletler karşısındaki dik duruşu bütün dünyaya destan olmuş esir ve güdümlü milletlere örnek olmuştur. Türk Milletinin nasıl büyük millet olduğunu bütün dünya bir kere daha görmüştür. Gücünü beş bin yıllık töresi ve son din İslam’dan alan milletimiz dünya sahnesindeki o günkü makûs kaderini tersine çevirmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Türk Milleti ile özleşmiştir. Onun için diyebiliriz ki, Türk Milleti var oldukça cumhuriyet devam edecektir. Her şeye rağmen cumhuriyetimiz “Bir yaşında gibi genç ve dinamik, bin yaşında gibi güçlü ve köklüdür.” Cumhuriyetin korunması ve bekası her zaman olduğu gibi yine Türk gençliğindir.

Türk gençliği damarlarındaki asil kandan aldığı güç ve kuvvetle cumhuriyetin bekçisi olmaya devam edecektir.

Yaşasın Türk Milleti, yaşasın cumhuriyet!

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.