haber oku

CUMHURİYET PARKI YAZA HAZIRLANIYOR

admin ~ 03 Şubat 2017 ~ Genel

Resim 1705

Nazilli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Mahallesi’nin ve Nazilli’nin en büyük parklarından olan Cumhuriyet Parkı bakıma alındı.

Nazilli Belediyesi Nazilli’de tahrip olan parklarda bakım onarım, tadilat ve yenileme çalışmalarına devam ediyor. Nazilli’nin yüzölçümü en büyük parklarından olan Cumhuriyet Mahallesi Kaymakamlık karşısındaki Cumhuriyet parkını yaz sezonuna hazırlamak için Nazilli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışmalara başladı.

Cumhuriyet parkında başlatılan çalışmalarda bakım, onarım ve yeniden düzenlemeler gerçekleştiriyor. Çalışmalar kapsamında Parkın içerisinde yer alan kamelyaların, oyun guruplarının, spor fitnes aletlerinin ve oturma gruplarının kırık döküklerine tadilat uygulanırken,  kullanılamaz halde olanları da yenileniyor.  Parkta taş kaplı alan ve yeşil alanlar da tekrar belirlenerek yeşillendirme çalışmaları yapılıyor. Belediye Park ve Bahçeler Müdürü Şükrü Irgat program gereği tüm parklarda uygulamanın yapılacağını hatırlatırken Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Parklar ve yeşil alanlar bizlerin ve en önemlisi çocuklarımız özgürce davranabilecekleri, huzur duyabilecekleri önemli alanlardır. Parklarımızda mevsimsel düzenlemeler yapmanın yanı sıra genel tadilat çalışmaları ve yeniden düzenleme çalışmalarına de yer verilmektedir. Elbette bunlar bizim görevlerimiz, hizmetlerimizdir. Ancak ne var ki parklarımıza ve yeşil alanlarımıza özellikle verilen zararlar bizleri fazlası ile üzüyor. Yenisini yapamayacağımızdan değil. Ama bunlar birer milli servettir. Devletimize Nazillimize ve en önemlisi kendimize zarar vermektir. Kırarak dökerek, yakarak ve gereksiz boyalar ile kötü yazılar yazarak verilen zararların bedeli unutmayın ki hepimizin cebinden çıkıyor. Bu yüzden ki biz belediye olarak siz vatandaşlarımızın da desteği ile güzel projeler üretip hizmetler yapabilelim. Cumhuriyet Parkımız Nazillimizin merkezinde bulunan en güzel parklarımızdan birisi. Biz şu an rutin bakım çalışmalarını yaparken vatandaşımız tarafından özelikle tahribata uğratılmış pek araç gereç ve alanı yeniliyor tadilatlarını yapıyoruz. Çalışmalarımız en kısa süreçte tamamlanarak Cumhuriyet parkı yaz sezonuna hazır hale getirilecek” dedi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.