haber oku

CUMHURİYETİMİZİN 91. YILI KUTLU OLSUN!

admin ~ 27 Ekim 2014 ~ Genel, Manşetler

cumhuriyebayramimesaji (1)

Cumhuriyetimizin 91. Yılı Kutlu Olsun

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık “29 Ekim 2014 Tarihinde Cumhuriyetimizin 91. Yılını Kutlayacağız! Bayramımız Kutlu Olsun!”dedi.

Atatürk’ün önderliğinde büyük Türk Milleti’nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyet’in tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılmasının herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğu olduğunu ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık tüm Türk ulusunun 91. Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık sözlerine şöyle devam etti; “Atatürk’ün Önderliğinde kurulan toplumsal, siyasal, hukuksal, kültürel ve ekonomik dönüşümlerin yolunu açan aydınlatma çağı olan Türkiye’nin çağdaş uygarlıklarla bütünleşmesini, laiklik ilkesinin benimsenmesini sağlayan Cumhuriyetimizin 91. Yılını kutluyoruz. Cumhuriyetin en büyük erdemi, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturması ve bireyi yurttaş konumuna yükseltmesidir. Ulusumuz Cumhuriyetle birlikte anayasal bir yapıya kavuşmuş laik devlet yapısı üzerinde yükselen ulusal bir devletin, onurlu, özgürce düşünebilen ve eşit haklara sahip yurttaşları haline gelmiş, devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur. Ancak uzun uğraşlar ve fedakârlıklar neticesinde gelinen düzeyin yeterli olmadığı daha güzel yarınlar için her alanda, çatışma yerine saygıyı kavga yerine, adalet ışığında barışı, karanlık yerine bilinçli aydınlığı seçmeliyiz. Türkiye, ulus egemenliğine dayanan, Laik ve Demokratik bir Cumhuriyet’tir. Laiklik ilkesinin benimsenmesi, din ve dünya işlerini ayırarak toplumu ve devlete çağdaş bir kimliğe kavuşturmuş, özgürlükler ve demokrasi güvenceye alınmıştır. Bununla birlikte, Hukuk ve eğitim sistemleri de rahatlamış ve vatandaşlarımız, inançlarını özgürce yaşamaya başlamıştır. Ulu önderimiz Atatürk’ün ülkemizde yaktığı egemenlik meşalesi tüm dünyaya örnek oldu. Türkiye cumhuriyetinin kuruluşu tarih boyunca yaşadığı en büyük toplumsal ve siyasi kazanımdır Cumhuriyet. Bize ulus olma, dünya milletlerinin onurlu bir üyesi olma bilincini kazandırmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Türk ulusunun 91. Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, tüm hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: