haber oku

DAHA DÜN BİR, BUGÜN İKİ BİLE OLMADI . . .

admin ~ 10 Aralık 2015 ~ Genel, Manşetler

indir

 

                        CHP Nazilli ilçe kongresi 6 Aralık 2015 Pazar günü yapıldı ve yeni yönetim seçildi. Yönetim daha mazbatasını dahi almadan tetikçiler şarjöre mermileri sürüp yaylım ateşine başladılar bile . Nazilli CHP yi kim yönetecekmiş , açık ve net söyleyeyim Nazilli CHP yi, ben, yönetim kurulundaki arkadaşlarım ve bütün örgütümüz elbirliği ile yöneteceğiz. Henüz hiçbir icraatımız yokken Ali DEVECİ yi , falanca, filanca yönetecek, yönetim kurulu istifa demek en azından vicdansızlık , örgütün verdiği oylara ve parti içi demokrasiye ihanettir. Seçimde 416 delegenin oy kullanması gerekiyordu ki yalnızca 265 delege oy kullandı. Eger tüm delegeler oy kullansaydı 209 oyu bulan yönetimi kazanacaktı. Bu yönetim kaç oy aldı , 255 . Burası açık ve net. Ben de biliyorum ki birçok delege tek liste olduğu için oyunu kullanmaya gelmedi hatta salona gelip oy kullanmadan gitti. Özellikle köy delegasyonunda  % 30-40 katılım olmadı. Seçimde oy kullanma oranı % 63 tür. Yönetimimiz tüm delegenin  % 61 ni ama asıl kullanılan oyların % 96 nı almıştır. Bir önceki yönetim kurulu seçimine ise 417 delegenin 107 si oy kullanmış , 74 oyla Sayın Ali ÇANKIR ekibi göreve gelmiş ve çalışmaya başlamıştır. Ülkemiz % 49.5 ile yönetilirken ses çıkarmayıp , hükümete teşne olan yandaş basının tetikçileri % 96 ile seçilen yönetime bakıp, partiyi kim yönetecek diye soruyorlar, el insaf , bari 10 gün sabretseydiniz.

Evet Nazilli ilçe örgütü bu yapılan  saygısızlığa , helal oylarının üzerine konmak istenen bu tahakküme gerekli yanıtı zaman içinde verecektir. Bu yönetimin 2019 da herhangi bir kişiyi bir yerlere taşıma hesabı yoktur. Görevimiz 2017 de yapılacak yeni ilçe yönetim kurulu seçimlerine kadar partimizi güçlendirmek, yeni üyeler kaydetmek, yerelde ki faşizan baskıya karşı durup , özgürlük ve demokrasi mücadelesini sürdürerek , seçim zamanı olmamasına karşın seçim varmış gibi çalışmaktır. Başka bir hesabımız , takiyyemiz yoktur. Aksi öküz altında buzağı aramaktır.

Partimiz siyasi yarışa açıktır. Bu iki yıl  sonunda tekrar seçim yapılacak ve yeni seçilen o ekip de CHP yi 2019 seçimlerine götürecektir. Biz gelecek o ekibin çalışıp başarıya ulaşabileceği asgari koşulları sağlamakla yükümlüyüz ve bunu yapacağız.

Daha önceki başkanlık dönemimdeki yönetimimizin istifa nedenlerini defalarca açıkladım, anlamak istemeyenler, anlayamayanlar için bir daha açıklayayım. Biz art niyetli olarak söylenenin aksine Cavit YENİPAZARLI belediye başkan adayı seçilmedi diye istifa etmedik. Biz genel merkezce bize defalarca verilen belediye başkan adayı belirlenirken sandık kurulacağı, ön seçim yapılacağı, örgütün seçiminin son söz olacağı söyleminin arkasında durulmadığı için, örgüt yok sayıldığı için , örgütün onuru adına istifa ettik. Ya ne yapsaydık, genel merkeze karşı istifa dışında bir protesto yolumuz mu vardı . Kaldı ki kazanılacağına inanmadığımız, hatta adayın kendisinin bile inanmadığı bir yarışta  mış gibi yapıp yalandan ortalarda mı görünseydik. İstifa ettik, adaya inanan bir ekibin, adayın belirlediği , birlikte çalışabileceğine inandığı ekibi yaratmasına olanak tanıdık , yine yaranamadık . Sonunda ne oldu ?. Nazillide  Büyük Şehir Belediye Başkanı seçiminde % 45 ile birinci parti  olurken , Nazilli Belediye Başkanlığı seçiminde % 24 oy oranı ve 17.000 oy farkla 3. Parti olduk. Bu da aday seçiminin yanlışlığının bilimsel göstergesidir ki , keşke biz yanılmış olsaydık da partimiz başkanlık seçimini kazanmış olsaydı.

Siyaset bir iktidar mücadelesidir, ama mahallede ama memlekette. Zaman geçti , sandık ortaya çıktı ,ekibimi kurdum, aday oldum , seçildim. Bunun için sizden icazet mi alacaktım. Bu bir ekip işidir, ekip yalnızca yönetim kurulundan oluşmamaktadır , yönetim kurulu o ekibin bir parçası olup, ekibin siyasetini ,il başkanlığı, diğer ilçe başkanlıkları, belediye başkanlıkları ve  genel merkezimizle uyumluluk içinde resmen yürütecek organdır. Bunu da en iyi şekilde yapacaktır. Hiç şüpheniz olmasın.

 

 

Ali DEVECİ

CHP Nazilli İlçe Başkanı

osmanlıhaber.com


Etiketler: ,

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.