haber oku

DERHAL YIKILMALI

admin ~ 20 Ağustos 2015 ~ Genel, Manşetler

YENİ KANTİN

Eğitim bir milletin geleceğidir. Öğrenciler ise geleceğimizdir. Öğrencilerimizi en iyi şekilde eğitmek geleceğimizi teminat altına almaktır.

Öğrenci için okul bahçeleri çok önemlidir. Son yıllarda ne kadar apartman okullar türemeye başlasa da öğrenci yıllar sonra bile okul bahçesindeki oyunlarından bahseder. Hele beden eğitimi dersini işleyecek yeri olmayan öğretmenler öğrencilerini nasıl spora yönlendirebilecekler.

Turan Ortaokulu’nun bahçesinin orta yerine kantin yapılmaktadır.

Okul oyun sahasına yapılan kantinin kime faydası var?

Elbette bu inşaatın izni alınmıştır ama bunu bir köşeye yapmak gerekmez mi? Bu kantinin önüne, top oynayan öğrencilerin toplarından öğretmen arkadaşlar bile oturamazlar. Oyun bahçesinde oyunu yasaklarsanız olur.

Bu karar verilirken okul bahçesi yerinde incelenmiş mi acaba?

Zaten ortaokula çevrilen okuldaki öğrenciler eski kantinden ihtiyaçlarını giderebilecek büyüklüktedirler. Otuz metre ilerideki kantine gidemeyen öğrenciler, nasıl üç yüz metre- dört yüz metre ilerideki evlerinden gelecekler. Eski kantin kenarda ve önünde oturulabilecek yeri vardır.

ESKİ KANTİN

Ben okul bahçesindeki ticaretten ve ticarethaneye çevrilmeye çalışılan eğitim sisteminden yana değilim. Eskiden okullarımızda kantin değil okul kooperatifleri vardı. Onlar bu sistemden daha faydalıydı. Önemli olan öğrencinin ihtiyacını gidermek değil mi?

Zaten kaç dakika teneffüs var ki?

En rekabetli ihaleler öğrenci servisleri ve okul kantinleridir. Bunları kaldırmalıyız. Öğrencileri ilkokuldan itibaren tüketim toplumuna hazırlamamalıyız.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.