haber oku

DİN DÜŞMANLARININ SONU

admin ~ 14 Eylül 2012 ~ Genel, Manşetler

kerim

ASIL İŞİ EMLAKÇILIK OLAN İSRAİL ASILLI YAHUDİ AMERİKA’LI SAM BACİLE’NİN SENARYOSUNU YAZDIĞI-YÖNETTİĞİ;45 SET İŞÇİSİ, 50 OYUNCU İLE 3 AYDA ÇEKTİĞİ ”İNNOCENCE OF MUSLİMS-MÜSLÜMANLARIN MASUMİYETİ” İSİMLİ FİLM LİBYA VE MISIR’DA HAZRETİ MUHAMMED’İ VE MÜSLÜMANLIĞI AŞAĞILADIĞI GEREKÇESİ İLE İNFİALE SEBEP OLDU. HALK LİBYA’NIN BİNGAZİ KENTİNDE Kİ ABD BÜYÜK ELÇİLİĞİ’NE SALDIRDI. SALDIRIDA ABD BÜYÜKELÇİSİ CHRİS STEVENS DUMANDAN BOĞULARAK ÖLDÜ, 3 AMERİKALI GÜVENLİK GÖREVLİSİ DE VURULARAK ÖLDÜRÜLDÜ. AMACININ PROVOKASYON OLDUĞUNU ÖNE SÜREN VE HALEN ABD’DE SAKLANAN SAM BACİLE ELÇİNİN ÖLÜMÜNE ÜZÜLDÜĞÜNÜ AÇIKLADI, BU FİLMİ ÇEKMEK İÇİN 100 YAHUDİ BAĞIŞÇIDAN 5 MİLYON DOLAR TOPLADIĞINI İFADE EDEN YÖNETMEN;ASSOCİATED PRESS’E VERDİĞİ BEYANATTA FİLMİ İSRAİL İÇİN ÇEKTİĞİNİ, MÜSLÜMANLIĞIN BİR KANSER OLDUĞUNU VE MÜSLÜMANLARIN YOK EDİLMESİ GEREKEN BİRER BÖCEK OLDUĞUNU AÇIKLADI. BU FİLMLE MÜSLÜMANLIĞIN NEFRET İÇERİKLİ BİR DİN OLDUĞUNU BÜTÜN DÜNYAYA GÖSTERECEĞİNİ İFADE ETTİ, FİLMİ ÇEVİRMEDEN ÖNCE KUR’ANI KERİM’İ YAKAN ABD’Lİ RAHİP TERRY JONES’TEN DE DESTEK ALDIĞINI İLERİ SÜRDÜ.
ABD BAŞKANI OBAMA İSE KONU İLE İLGİLİ OLARAK 11 EYLÜL SALDIRILARININ YIL DÖNÜMÜNDE MEYDANA GELEN BU OLAYIN UNUTULMAYACAĞINI, FAİLLERİN YAKALANACAĞINI VE AFFEDİLMEYECEĞİNİ ÖNE SÜRDÜ. BEYAZ SARAY’DA ACİL GÜVENLİK TOPLANTISI YAPILDIĞI, ÖZEL BİRLİKLERİN LİBYA’YA DOĞRU YOLA ÇIKTIĞI VE ANTİ TERÖR TİMLERİNİN SALDIRGANLARI BULARAK CEZALANDIRACAĞI AÇIKLANDI.
İSRAİL DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI SÖZCÜSÜ YİGAL PALMOR İSE İSRAİL ASILLI YAHUDİ SAM BACİLE’NİN ÇEKTİĞİ FİLM İLE BİR İLGİLERİNİN OLMADIĞINI, BUNA RAĞMEN LİBYA’DA Kİ ABD ELÇİLİĞİ’NİN UĞRADIĞI SALDIRI NEDENİ İLE TEYAKKUZ (HAZIROL) DURUMUNDA BULUNDUKLARINI AÇIKLADI.

KERİM ÖZBEKLER
GAZETECİ-YAZAR-ŞAİR

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: