haber oku

DOSTLUK KAZANDI!

~ 24 Aralık 2013 ~ Genel, Manşetler

engellibaskebolmaci (19)

Dostluk kazandı

Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi’nin Aydın Engelliler Nazilli Belediye Spor Kulübü – Sultangazi Belediyesi Engelliler Spor Kulübü karşılaşması Nazilli’de yapıldı.

Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi’nde mücadele eden Aydın Engelliler Nazilli Belediye Spor Kulübü Aydın’da oynaması gereken Sultangazi Belediye  Engelliler Spor Kulübü karşılaşmasını, büyük destek gördüğü Nazilli’de oynadı. Nazilli Şehir Stadındaki karşılaşmaya katılan AK Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve İsabeyli Belediye Başkanı Kuvvet Erim Aydın Engelliler Spor Kulübü ile Sultangazi Engelliler Spor Kulübü maçını başından sonuna dek heyecanla izledi.

Pazar günü saat 14.00’de Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda oynamaları gereken Sultangazi maçını salonda sirk gösterisi olmasından dolayı Nazilli’de oynayan Aydın Engelliler Nazilli Belediye Spor Kulübü, Sultangazi Belediyesi Engelliler Spor Kulübünü 87-22 lik açık ara farkla yendi.

Başkanı Ercan Karacasulu, Pazar günü Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda oynamaları gereken Sultangazi maçını salonda sirk gösterisi olmasından dolayı Nazilli’de oynama kararı aldıklarını ifade erek “Biz de maçı büyük destek gördüğümüz Nazilli’de oynama kararı aldık. İyi ki de böyle bir karar almışız. Nazillili basketbol severlere  güzel bir basketbol izlettirdiğimize inanıyorum. İki takım arasındaki karşılaşma olabildiğince centilmence geçti. Maçımıza büyüklerimizde fazlasıyla ilgi göstererek destek verdi. Yani oyuncalarımızın da dediği gibi bu maçı dostluk kazandı. Engellilerimizin engel tanımadığı dostlukları kazandı ”diye konuştu.

Geçen yıllarda tekerlekli sandalye basketbol maçlarına parmakla gösterilebilecek kadar az seyircinin izlediğini ifade eden Aydın Engelliler Nazilli Belediye Spor Kulübü Antrenörü Tayfun Yazıcı,  “Ama şu an bu salonu böyle görünce bir şeyler başarmış olmanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Adım Tayfun Yazıcı Nazillide esnaflık yapıyorum. Geçen yıl Aydın Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ercan KARACASULU abimin daveti ile Aydın’a gidip Tekerlekli Basket Sporu ile tanıştım inanın büyülendim. 26 yıl amatör futbol oynadım değişik salon sporları yaptım. Ama engelli kardeşlerimin verdiği mücadeleyi görünce daha benim yaptığım neydi diye düşündüm. Nazilliye dönüp Nazilli Engelliler ve Engellilere Destek Verenler Derneği NAZENDER yönetimi ile görüşüp NAZENDER üyesi engelli kardeşlerimizi Aydın’a maça getirdik böylece Aydın ile Nazilli arasında engelli kardeşlerimizle beraber engelsiz bir dostluk köprüsü kurduk. Aydın Belediyesi’nden gerekli desteği görmeyip kapanma noktasında olan kulübümüze Nazilli Belediye Başkanımız Haluk Alıcık her türlü desteği sağlayarak bizim bu günleri görmemizi sağladı. Yıllardır Aydın ve Nazilli arasında normal spor branşlarında düşmanlığa varan çok kötü bir rekabet vardı ama biz bunu Engelliler ve Engelli Sporcu kardeşlerimizle beraber yıktık. Sporun aslında dostluğu ve arkadaşlığı birleştirici bir unsur olduğunu kanıtladık. Benim şöyle bir tezim var. Şiddet görmek istiyorsanız bırakın bunu sahada müsabaka kuralları ve sporcu ahlakı çerçevesinde verdikleri mücadele ile sporcu kardeşlerimiz yapsın. Ben Aydın Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ercan Karacasulu’ya yönetim kuruluna ve tüm olumsuzluklara rağmen çok çalışarak takım olgusunu yeniden oluşturan oyuncularımıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca spora sporcuya ve engellilere her zaman destek veren Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a oyuncularımız ve kulübümüz adına da teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Başkan Alıcık, engelli vatandaşların spor yapmasının yaşama sıkı sıkıya bağlandıklarının bir göstergesi olduğunu söyleyerek, sporun engelli vatandaşlar arasında daha da yaygınlaşmasını gerektiğini belirtti. Başkan Alıcık Engelliler Basketbol Takımına desteklerinin devam edeceğini sözlerine ekledi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: