haber oku

ECEVİT ÖLÜMSÜZLEŞTİ!

admin ~ 29 Ocak 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

bulentecevitparkiacilis (12)

Bülent Ecevit parkı törenle açıldı

Nazilli Belediyesi tarafından Merhum Başbakan Bülent Ecevit’in isminin Nazilli’de yaşatılması adına yapılan park düzenlenen törenle açıldı.

Zafer mahallesi 61 sokak ile 71 /1 sokak köşesinde toplam bin 293 metrekare alanı kapsayacak şekilde tasarlanan parkın açılış törenine DSP Genel Başkanı Masum Türker katıldı.

Nazilli Belediyesi tarafından yapılan ve Merhum Başbakan Bülent Ecevit’in ismini taşıyan park düzenlenen törenle hizmete girdi. Törene DSP Genel Başkanı Masum Türker, DSP Genel Başkan Yardımcısı Önder Aksakal, Aydın DSP İl Başkanı Cemil Köroğlu, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Çevre ilçelerin DSP İlçe Başkanları, MHP Nazilli İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan Yönetim ve Kadın Kolları, CHP Nazilli İlçe Başkanı Cavit Yenipazarlı  Yönetim ve Kadın Kolları, Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Mahalle Muhtarları, Daire Müdürleri ve vatandaş katıldı.

Bülent Ecevit Parkı’nın yapımıyla ismiyle ayrı bir yeri olduğunu belirten Zafer Mahallesi muhtarı Ali Adıgüzel, “ Nazilli Belediye Başkanımız doğru, dürüst, tarafsız olduğunun bir örneğini bir daha göstermiştir. Bu parkın yapılmasının yanında mahallemizin çeşitli bölümlerinde atıl durumda bulunan yerlerin değerlendirilmesinde çok büyük çalışmalar yapmıştır. Mesela Mehmet Özalp Bulvarının düzenlenmesi, Evranlı Mezarlığı ile trafo arasındaki yolun genişletilmesi gibi. Bu çalışmalarından dolayı Belediye Başkanımız Haluk Alıcık’a ve Nazilli Belediyesi çalışanlarına kendim ve mahallem adına teşekkür ve şükranlarımı arz ediyorum. Ayrıca bu parkın açılışında bizleri onurlandıran tüm konuklarımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi
.
Gazeteci, şair, yazar, siyasetçi ve eski Başbakanlarımızdan Bülent Ecevit’in adının ölümsüzleştiği parkımızın açılışına hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Beş kez Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanlığı yapan merhum Bülent Ecevit, düşünceleri ve uygulamalarıyla, 20. yüzyıl Türk Siyasal yaşamının en önemli isimlerden biri olduğunu hatırlattı Kendisini şükran ve özlemle andıklarını ifade eden Alıcık;  “Biz, Nazilli Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlamında yapılması gereken her türlü projenin içinde olmaya gayret gösteriyor ve tarihimizi yaşatan her türlü projeye de koşulsuz destek veriyoruz. Bu güne kadar Nazilli’de bulunan cadde, sokak, bulvar ve parklarımıza, belediye meclisimizin aldığı karar doğrultusunda milletimizin gönlünde taht kuran Adnan Menderes, Alpaslan Türkeş, Necmettin Erbakan ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun isimlerini vererek, onları ölümsüzleştirdik.” dedi.

Bunun yanında yine Belediye Meclisinin aldığı kararla vatan uğruna şehit düşmüş olan 41 kahraman asker ve polislerimizin adlarını park, bulvar, pazar yeri, düğün salonları ve kavşaklara vererek onların hatıralarını yaşatmaya çalıştıklarını da ifade eden Başkan Haluk Alıcık, Nazilli Belediyesi olarak ‘Her Mahalleye Bir Park’ projesinin devam ettiğini belirterek, Proje Kapsamında yapımı tamamlanan Bülent Ecevit parkının  toplam bin 158 metrekare alanı kapsadığını söyledi. Alıcık Parkta 182 metrekarelik çocuk oyun alanı, 135 metrekarelik tek pota basketbol sahası, dinlenme bankları ve yürüyüş parkuru bulunduğunu sözlerine ekledi.

Başkan Haluk Alıcık Bülent Ecevit İsmini Nazilli’de yaşatacak olan bu parkı açmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek “Açılışımıza katılan tüm konuklarımıza bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

DSP Genel Başkanı Masum Türker, MHP’li bir belediye tarafından yaptırılan parka Bülent Ecevit’in adının verilmesinin kendisini çok duygulandırdığını söyledi.

Nazilli  Belediyesi tarafından yaptırılan Bülent Ecevit Parkı’nın açılışında konuşma yapan Türker, Türk siyasetinde çok önemli bir yeri olan Ecevit’in adının MHP’li bir belediyenin parkına verilmesinin kendisini çok duygulandırdığını söyledi. Türker, “Belediye Başkanı Haluk Alıcık, bu açılışla güzel bir örnek bıraktı. Bu, her politikacının alması gereken bir derstir” diye konuştu.

Türker, “Bülent Ecevit, Türkiye’nin malıdır. Milliyetçiliğini ispat etmiş uygulamaları ile örnek bir liderdir. Ulusumuzun çıkarlarını koruyan bir duruş sergilemiştir. O’nun gibi bir lider, devlet adamını yaşatacak olan Nazilli halkına, isim kararını alan MHP, CHP ve AK Partili Belediye meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: