haber oku

EGE GEZGİN!

admin ~ 09 Mayıs 2013 ~ Genel, Manşetler

 

egegezgin (5) (1)

 

EGE GEZGİN gururumuz oldu
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Antrenör Güler Gençtürkoğlu ile kendisini ziyaret eden Nazilli Lisesi öğrencisi genç Teakwandocu Ege Gezgin’i tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından düzenlenen 11. Poomse Taekwando Avrupa Şampiyonası’nda gençler kategorisinde ikincilik kazanan Ege Gezgin  Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti. Kazandığı başarısını ve madalyasını Haluk Alıcık ile paylaşan genç sporcu 25 ülkenin katılımı ile İspanya’nın Alicante şehrinde yapılan turnuvada büyük bir başarı elde eden Gezgin Kasım 2013 ‘de Endonezya’da yapılacak Dünya Teakwando Şampiyonasına katılacak.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Milli Antrenör Güler Gençtürkoğlu ile kendisini ziyaret eden Nazilli Lisesi öğrencisi genç Teakwandocu Ege Gezgin’i tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Kazandığı başarılarla onur ve gurur duyduklarını ifade eden Başkan Alıcık, teakwandoya desteklerinin süreceğini ifade etti. Ege Gezgin ve Milli Antrenör Güler Gençtürkoğlu’nun Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı ziyaretine İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Güven Eker, Nazilli Lisesi Müdürü Sercan Büzgülü, Nazilli Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Gülşah Türkar ve Ege Gezgin’in annesi Ayşegül Köroğlu da eşlik etti.
Uluslar arası Milli Hakem ve 4. kademe Teakwando Milli Antrenör Güler Gençtürkoğlu Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a Ege’nin bu güne kadar katıldığı müsabakalar, aldığı dereceler ve en son katıldıkları Müsabaka ile ilgili bilgiler verdi. Kendilerine gösterilen ilgi alakadan dolayı teşekkürlerini ileten Gençtürkoğlu kendisinden sonra Millilik unvanını alan Ege ile hedeflerini hep yüksek tuttuklarını ve çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştirdiklerini belirtti.

Avrupa 2.’si Ege Gezgin’de bu güne dek hedeflerini hep yüksek tuttuğunu bundan sonra da aynı hedefler doğrultusunda hareket edeceğini belirterek başarılarında ailesinin, arkadaşlarının ve en önemli kişi olan antrenörü Güler Gençtürkoğlu’nun etken olduğunu söyledi. Ege Gezgin sporla uğraşmanın bir ayrıcalık olduğunu sporun insan yaşamının her anında farkındalık düzen disiplin getirdiğini söyledi.

Kasım ayı içerisinde yapılacak Dünya şampiyanosına katılacak olan Ege’ye şans ve başarı dileyen Alıcık “Genç sporcumuz Avrupa’da Türk bayrağını layık olduğu gibi dalgalandırmış ve hepimizin gürleyerek söylediği İstiklal Marşımızı orada söyletmiştir. Bu büyük bir başarıdır. Ülkemizi ve ilçemizi temsil eden Ege başarısıyla bizi gururlandırmıştır. Bu büyük millete hizmet etmek her zaman bizim sorumluluğumuz ve görevimiz olduğu kadar, bu yavrularımızı yetiştirmekte spor alanında da yardımcı olmakta ortak sorumluluğumuzdur. Böyle sporcularımızı örnek sporcular olarak göstermek istiyorum. Yöneticilerimize, hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: