haber oku

EĞİTİMCİ BAŞKAN!

admin ~ 24 Eylül 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

sumeranaokulu (1)

Eğitimin her noktasında belediyenin desteği ve çalışmaları sürüyor

Nazilli Belediyesi, Sümer Anaokulu ve Sümer İlköğretim okulu Anasınıfı bölümüne iç mekan oyun gurubu hediye etti.

Sümer Mahallesi’nde yapımı 2 yıl önce tamamlanan ve 2 yıldır faaliyet gösteren Sümer Anaokulu ve Nazilli Sümer İlköğretim Okulu Anasınıfı bölümüne, Nazilli Belediyesi Park Bahçe İşleri Müdürlüğü ekiplerince okullara getirilen iç mekan oyun gurupları Başkan Alıcık’ın gözetiminde sınıflara  monte edildi.

Öğrenciler adına Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a teşekkür eden Okul Müdürleri ve öğretmenleri okulların diğer ihtiyaçları için de Nazilli Belediye’nden yardım ve destek istediler. Nazilli Belediyesi’nin 3,5 yılda eğitime verdiği desteğin 5 milyon TL’yi geçtiğini hatırlatan Haluk Alıcık, “ Belediyemizin yürüttüğü eğitime destek çalışmaları kapsamında Anaokullarından lise son sınıfa kadar öğrencilerimizin yanındayız. Nazilli Belediyesi ihtiyaç duyulan her yerde hizmet üretiyor. Özellikle okullarımızın ihtiyaçlarını tamamlamaya gayret ediyoruz. Eğitimin her noktasında belediyenin desteği ve çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Geçtiğimiz yıl Nazilli Lisesi bahçesinde bulunan 50. yıl binasının tadilat edilerek anaokuluna dönüştürülmesiyle hizmete açılan Zübeyde Hanım  anaokulunda Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Okulun Bahçe düzenlemesi, kalorifer kazanı ve Atatürk Büstü yapılmasını sağladığı gibi çocuklar için oyun parkı sözü vermişti. Nazilli Belediyesi olarak okullara birçok hizmet sağlayan ve destek veren Alıcık, bu sözü Nazilli’de bulunan tüm okullar için de vermişti. Yeni Eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte pek çok okulun temizliği, badana ve boyası ile çevre düzenlemelerini yaparken söz verdiği oyun parkları ve iç mekan oyun guruplarını okullara temin etmeye başladı.

İlk olarak Nazilli Sümer İlköğretim okulu bitişiğinde 2 yıl önce hizmete giren 3 derslikten oluşan ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak 36-66 aylık çocuklara eğitim veren Nazilli Sümer Anaokuluna iç mekan oyun gurubu Nazilli Belediyesi Park Bahçe İşleri Müdürlüğü ekiplerince getirilerek monte edildi.  Aydın’da ilk olarak sadece Nazilli Sümer Anaokulunda bulunan ve şu an 6 öğrencisi bulunan Otizm  sınıfı ve okulun diğer bölümleri hakkında okul Müdürü Gürkan Unoğlu’ndan bilgiler Alan Alıcık okulun tüm sınıflarını ve bölümlerini tek tek gezerek inceledi.

Sümer Anaokulundan Sümer İlköğretim Okulu geçen Alcık Sümer İlköğretim Okulu Anasınıfı’na da getirilen aynı oyun gurubunun monte edilmesini beklerken Okul Müdürü Dursun Ercan ve okul öğretmenleri ile sohbet etti.  Belediye Başkanı Haluk  Alıcık okulun diğer ihtiyaçları hakkında bilgi alarak not aldı. 8 öğrencisi bulunan Anasınıfının öğretmeni Hacer Baran Karacaoğlu okulda Anasınıfı için bu tür bir oyun gurubu getirilmiş olmasından dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederek okulu ve öğrencileri adına Başkan Alıcık’a teşekkür etti.
Nazilli’deki diğer okullara da oyun guruplarını getireceklerini belirten Haluk Alıcık, “ Nazillili öğrencilerimizi eğitim ve öğretim çalışmalarına bir nebze de olsa katkı sağlamayı amaçladık Eğitime destek çalışmalarımız aralıksız olarak devam edecektir” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: