haber oku

EĞİTİMCİ-YAZAR OSMAN GİRGİN, BAŞKAN ALICIK’A ÇOCUK KİTAPLARINI SUNDU

admin ~ 23 Ağustos 2017 ~ Genel

BAŞKAN'LA

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN, Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK’I yedi yılda çıkardığı yedi kitap ve en son çıkardığı on bir çocuk kitaplarıyla makamında ziyaret etti.

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN, Belediye Başkanı Haluk ALICIK’I makamında ziyaret etti. GİRGİN ziyaretinde Milli ve Manevi konuların işlendiği dokuz kitaptan oluşan “HİLAL’İN DÜNYASI” adlı çocuk eğitim ve öğretim seti ile yine çocuklar için hazırlanmış “NAZİLLİ” ve “DEMİRCİ MEHMET EFE” kitaplarını Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK’A takdim etti.

Uzun yıllar gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yaptıktan sonra kitap yazmaya başlayan Nazilli Cumhuriyet İlkokulu Öğretmeni Eğitimci-Yazar Osman Girgin “HİLAL’İN DÜNYASI” eğitim ve öğretim setinde bulunan kitapları; Merak Ediyorum, Dinimiz, Atatürk, Peygamberimiz, Yurdumuz, Işık Kaynaklarımız, Türk Büyükleri, Peygamberler ve Osmanlı Padişahları hakkında Başkan Alıcık’a bilgi verdi.

HİLAL'İN DÜNYASI

Osman GİRGİN Başkan ALICIK’A kitaplarını tanıtırken; Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımız bu kitaplarla milli ve manevi konularda daha bilgili olacaklardır. Bu kitaplar öğretimlerine katkı yaptığı kadar eğitimlerinde de etkili olacaktır. Hele “Nazili” ve “Demirci Mehmet Efe” adlı çocuk kitapları bir ilktir. Şimdiye kadar Nazilli hakkında yazılmış üç-beş kitaptan üçünü ben yazdım. Bu Nazilli aşk ve sevgisinin bir ürünüdür. “Demirci Mehmet Efe” kitabı çocuklarımız için hazırlanmış ilk ve tek eserdir. Milli Mücadele kahramanını hak ettiği şekilde bilmeli ve dostumuzu düşmanımızı tanımalıyız.  ” diye konuştu.

Belediye Başkanı Haluk ALICIK, Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN’İN ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek: “Yazarlarımız değerli çalışmaları ile Nazilli’mizin kültürüne sanat ve tarihine ışık tutan insanlardır. Osman Beyin çalışmaları ve ortaya koyduğu eserleri takip ediyor ve takdirle karşılıyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

ALICIK yazarın son kitaplarına ilişkin olarak da “Ben her zaman eğitim ve öğretimin yanındayım. Hele hele tarihimize damga vuran ve bize ışık kaynağı olan şahsiyetlerin unutturulmaması çok daha önemlidir. Geçmişimizi bilemezsek geleceğimize yön veremeyiz” ifadelerini kullandı.

osmanlıhaber.com

 


Etiketler: ,

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.