haber oku

EĞİTİMCİ-YAZAR OSMAN GİRGİN, BAŞKAN ALICIK’A YENİ KİTABINI HEDİYE ETTİ

admin ~ 31 Mart 2015 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

EĞİTİMCİ-YAZAR

 

Yazarlarımızdan Eğitimci-Yazar Osman Girgin, Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret ederek 5. kitabı “Anılarla Nazilli’yi hediye etti.

 

Eğitimci-Yazar Osman Girgin, Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti. Girgin ziyaretinde son kitabı “Anılarla Nazilli” hakkında Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a bilgiler verdi. “Anılarla Nazilli’nin tanıtımı ve satışı için 6. Kültür Sanat ve Edebiyat Festivali boyunca kendisine ait bir stant ayrılmasından dolayı Alıcık’a teşekkür ederek yeni kitabını hediye etti.

 

Son Kitabı Hakkında Başkan Haluk Alıcık’a bilgi veren Girgin “Nazilimize vefa borcu olarak başladığım yolculuğumda anı durağında mola verdim. Dünya üzerinde hoş bir seda bırakmak üzere başladığım yolculuğumda 5. duraktayım. Birinci durağım hikâye ikinci durağım derleme, üçüncü durağım makale, dördüncü durağım roman ve beşinci durağım da anı türünde oldu.  Kaçıncı durağa kadar giderim bilinmez ama her durak benim ilk durağım gibidir. Nazilli için elimden geldiğince yazmaya devam edeceğim ” dedi.

DSC_3214

 

NAZİLLİ’NİN SON YÜZYILINA IŞIK TUTACAKTIR!

 

Eğitimci-Yazar Osman Girgin yörede yaşayan insanlardan bilgi toplayarak oluşturduğu Anılarla Nazilli kitabında onların anılarına ve resimlerine yer verdiğini söyledi. Yazar Girgin “Nazilli il olacaksa bu bütün yönleriyle olacaktır. Ben şimdiden bunun mücadelesini kendi çalışmalarımla veriyorum. Bu eser Nazilli’nin son yüzyılına ışık tutacaktır” dedi.

 

Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Yazar Osman Girgin’in ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek “Yazarlarımız değerli çalışmaları ile Nazilli’mizin kültürüne sanat ve tarihine ışık tutan insanlardır. Osman Beyin çalışmaları ve ortaya koyduğu eserleri takdirle karşılıyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

 

osmanlıhaber.com


Etiketler: ,

habere yorum yapın

Yorum yapın: