haber oku

EĞİTİMCİ-YAZAR OSMAN GİRGİN CANLI YAYINDA!

~ 22 Mart 2016 ~ Genel, Manşetler

IMG-20160322-WA0001

Nazillili Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN 24 Mart 2016 Perşembe günü saat 15.00 de Nazilli Radyo Özden’in canlı yayın konuğu olacaktır.

Radyo Özden tüm dünyadan internet üzerinden dinlenebilmektedir.

Nazilli Eğitimci-Yazar Osman Girgin altıncı kitabı “Türklerin anayurdu” adlı romanı ile Nazilli Radyo Özden canlı yayına konuk olacaktır. Osman Girgin’in altıncı kitabı olan “Türklerin anayurdu” adlı romanı hakkında şöyle dedi:

TÜRKLERİN ANAYURDU ORTA ASYA DEĞİL, ANADOLU’DUR!

“Türklerin Anayurdu” benim ikinci romanım ve altıncı kitabımdır. Bu romanda şimdiye kadar üzerinde konuşulmamış, eksik kalmış konu olan anayurdumuz vardır. Romanımın tanıtım afişlerini “Ezber Bozan Roman” olarak yaptım. Neden?

Okurlarım şimdiye kadar bildikleri bütün bilgilerinin üzerine birkaç asır daha ekleyecekler. Ekleyecekler ki anayurdu ile ata yurdu ayırt edebilsinler. Bu ayır etmedeki bütün düşüncelerimi romanımda işledim.

Dünya üzerindeki bütün Türklere anayurdunuz neresi diye sorsanız yaklaşık yüzde seksen Orta Asya diyecektir. Bizlerde öyle diyorduk. İşte bu romanda Orta Asya’nın anayurt olmadığını Atayurt olduğunu yazdım. Çünkü atalarımızın Orta Asya’dan önce yaşadıkları bir yurtları daha vardır.

Türkler Orta Asya’ya nereden geldiler?

Türklerin atası kime dayanmaktadır?

Sümerlerle aynı döneme rastlayan Orta Asya uygarlığı Türklerin daha önce bir yurt ve uygarlıklarının olduğunu göstermez mi?

Bugün birçok madenin ve kullanılan eşyaların bulunuşu olarak kabul ettiğimiz tarihler bu araştırmaya göre çok daha önceye gidecektir. Bu konuda sadece Türklerin tarihi değil dünya tarihi de değişecektir. Kısacası dünya biraz daha ihtiyarlayacaktır.

İşte bu konuların işlendiği roman tadında bir tarih, tarih ciddiyetinde bir roman geliyor. Aklınızdaki birçok soruya cevap olabileceğini düşündüğüm romanın aynı zamanda beyninizde fırtınalar koparıp birçok soru işaretleri bırakacağından eminim.

Tarih yazmak tarihçilerin işidir. Benim yaptığım ise tarihçilere, ilim ve bilim adamlarına bir hedef göstermekten başka bir şey değildir.

Bana göre sanatçı düşünceleriyle her zaman bilim ve teknolojinin önünden gitmelidir. Gitmelidir ki bilim ve teknoloji gelişebilsin.

 

Altıncı kitabım ve ikinci romanım olan “Türklerin Anayurdu” nun imza gününü 18.03.2016 Cuma günü Nazilli uzun Çarşı’da düzenledim. Bu imza günümde gördüğüm teveccühten dolayı bütün okurlarıma teşekkür ediyorum. Buna rağmen hafta içi ve Çanakkale Zaferinin yıldönümü kutlamalarından dolayı bazı dost ve okurlarım gelememe özürlerini beyan ettiler. Hepsine duyarlılıklarından dolayı da teşekkür ediyorum.

25.03.2016 Cuma günü başlayacak olan 7. Nazilli Kültür, Sanat ve Edebiyat Festivali boyunca Nazilli Belediyesi’nin önündeki stantlarda bulunmaya çalışacağım. Bütün kitapseverleri, Nazilli sevdalılarını, arkadaş ve dostlarımı bekliyorum.

osmanlıhaber.com

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.