haber oku

EĞİTİMCİ-YAZAR OSMAN GİRGİN NAZİLLİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NE ZİYARETTE BULUNDU

admin ~ 27 Ağustos 2016 ~ Genel, Manşetler

Nazilli MEM

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN  “Türklerin Anayurdu” adlı yeni romanını Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Şakir Cihan KOÇYİĞİT’E hediye etti.

Nazilli’de ikamet eden yazdığı eserlerle memleketine ve Türk tarihine katkı sağlayan Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN altıncı kitabı Türklerin Anayurdu romanını 26.08.2016 Cuma günü Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Şakir Cihan KOÇYİĞİT’E makamında ziyaret ederek takdim etti.

Ziyaret esnasında Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN:

-Tarihin aydınlatılması tarihçilerin görevidir. Sanat insanları tarihin ve bilimin gelişmesi amacıyla farklı fikirlerini söyleyip yazmalıdırlar. Böyle olursa tarihi gelişmeler daha hızlı ortaya çıkacaktır.

Ben bu kitabımda Türklerin anayurdunun Anadolu olduğunu yazdım. Kendime göre delillerimi de sundum. Takdir okuyucularımın, ispatlamak tarih, ilim ve bilim adamlarınındır.

Türkler Orta Asya ve Mezopotamya’ya Anadolu’dan gitmişlerdir. Anadolu, tarımın, hayvancılığın anayurdudur.

İnşallah romanım “Türklerin Anayurdu” nu gerektiği şekilde milletimin beğenisini sunabilirim

Makamında ziyarette bulunduğu Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Şakir Cihan KOÇYİĞİT ziyaretten dolayı mutluluğunu dile getirdi.

-Ülkemiz için çalışan herkes benim için değerlidir. Hele hele tarihin aydınlatılması ve yaşatılması konusundaki kültür eserlerini sahip çıkmamak mümkün değildir.  Anayurt konusunda değişik fikirleri olduğunu söyleyen Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN’E teşekkür ederim. Milli eğitim camiamız ve ilçemiz adına yaptığı çalışmaları da destekliyorum. Bu konularda meraklı olduğumdan okuyup kendilerine fikirlerimi beyan edeceğim. Çalışmalarında başarılar dilerim.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.