haber oku

EĞİTİMCİ-YAZAR OSMAN GİRGİN NAZİLLİ ÖZEL ZAFER ORTAOKULUNDA

~ 27 Mart 2018 ~ Genel, Manşetler

IMG-20180327-WA0007

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN Nazilli Özel Zafer Ortaokulunda söyleşiye katıldı.

Nazilli Özel Zafer Ortaokulu idareci ve öğretmenleri okuma saati etkinliklerini güzel bir faaliyetle süslediler. Okuma saatlerinde Nazilli’de yaşayan Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN söyleşisi yaparak öğrencilerin okuma ve yazma isteklerini artırmak ve Nazilli hakkında yazılmış tek romanın sahibi, Nazilli tarihi yazarını tanıtmak istediler.

Okuma saatindeki bütün öğretmen ve öğrencilerin katıldığı söyleşi meraklı ve neşeli geçti. Günümüzde okumanın ve yazmanın revaçta olmadığı düşünülürse yapılan faaliyetin ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılacaktır.

Söyleşiye katılan Eğitimci-Yazar GİRGİN şunları söyledi.

Memleketimizin en önemli meselelerinden biri okumamaktır. Şimdiye kadar okuryazarlık diyordum ama günümüzde okumamaktır diyorum. Çünkü yazarlık gün geçtikçe ilerlerken okuma oranı gün geçtikçe düşmektedir. Bu şunu göstermektedir ki gelecek yıllarda okuma oranı daha da düşecek. Biz bunun mücadelesini veriyoruz. Ben öğretmenim bütün davam insanları bir kitap daha fazla okutmaktır. Başarabilirsem çok mutlu olacağım.

Yayınlanmış 19 tane kitabım var. Bunlardan 12 tanesi çocuk kitabı, 7 tanesi her yaşa hitap eden roman, makale, hikâye, derleme, araştırma ve şiir kitabıdır. İnşallah sayemde bir kişiyi bir kitap daha okuturum.

Bu anlamda geldiğim Nazilli Özel Zafer Ortaokulu idareci öğretmen ve öğrencilerine teşekkürü bir borç bilirim. Özellikle okul girişinde hazırladıkları yazar ve şairler köşesi ve bu köşede yer almamdan dolayı çok mutlu oldum.

IMG-20180327-WA0005

Sorularıyla ve meraklarıyla söyleşiyi canlandıran öğrencilerim geleceğin kitap okuma oranlarını yükselteceklerdir. Gelecek öğrencilerimizin başarılarıyla aydınlanacaktır. Bu programın gerçekleşmesinde üstün gayret sarf eden öğrencim Türkçe öğretmeni Sayın Seher Karakuş özel teşekkürü hak etmiştir.

31.03.2018 Cumartesi günü saat 17.00 de Nazilli Tiyatro Salonunda her yaştaki öğrencilerimize ve velilerimize yönelik “Değerler Eğitimi”  konferansımız vardır. Davetlisiniz.

osmanlıhaber.com ailesi olarak eğitim ve eğitimcinin yanında olmaya devam edeceğiz.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.