haber oku

EĞİTİMCİ-YAZAR OSMAN GİRGİN’DEN NAZİLLİ KAYMAKAMI’NA ZİYARET!

admin ~ 13 Ocak 2017 ~ Genel, Manşetler

YAZAR OSMAN GİRGİN 2

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN  “Türklerin Anayurdu” adlı yeni romanını Nazilli Kaymakamı Sayın İbrahim KÜÇÜK’E takdim etti.

Nazilli’de ikamet eden ve yazdığı eserlerle Nazilli ve Türk tarihine katkı sağlayan Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN altıncı kitabı Türklerin Anayurdu romanını 12.01.2017 Perşembe günü Nazilli’ye yeni atanan kaymakam Sayın İbrahim KÜÇÜK’E makamında ziyaret ederek takdim etti.

Ziyaret esnasında Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN:

-Öncelikle memleketimizin en güzel ilçelerinden biri olan Nazilli’mize hoş geldiniz. Nazilli sıcakkanlı ve efe ruhlu insanların yeridir. Umarım görev yaptığınız nadide bir yer olur. Nazillili Eğitimci-Yazar olarak sizlere kitabımı takdim etmek istedim. Şimdiye kadar yayınlanmış altı eserim var. Sizlere son romanım “TÜRKLERİN ANAYURDU” adlı eserimi getirdim.

Tarihin aydınlatılması tarihçilerin görevidir. Sanat insanları tarihin ve bilimin gelişmesi amacıyla farklı fikirlerini söyleyip yazmalıdırlar. Böyle olursa tarihi gelişmeler daha hızlı ortaya çıkacaktır.

Ben bu kitabımda Türklerin anayurdunun Anadolu olduğunu yazdım. Kendime göre delillerimi de sundum. Takdir okuyucularımın, ispatlamak tarih, ilim ve bilim adamlarınındır.

Türkler Orta Asya ve Mezopotamya’ya Anadolu’dan gitmişlerdir. Anadolu, tarımın, hayvancılığın anayurdudur.

İnşallah romanım “Türklerin Anayurdu”nu gerektiği şekilde milletimin beğenisini sunabilirim. Bu romanımın içerisinde Nazilli’nin de bulunması Nazilli tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır.

YAZAR OSMAN GİRGİN 1

Makamında ziyarette bulunduğu Nazilli Kaymakamı Sayın İbrahim KÜÇÜK ziyaretten dolayı mutluluğunu dile getirdi.

-Öncelikle teşekkür ederim.Nazilli için çalışan herkes benim için değerlidir. Hele hele tarihin aydınlatılması ve yaşatılması konusundaki kültür eserlerini sahip çıkmamak mümkün değildir. Anayurt konusunda değişik fikirleri olduğunu söyleyen Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN’E teşekkür ederim. İlçemiz adına yaptığı çalışmaları da destekleriz. Çalışmalarında başarılar dilerim.

osmanlıhaber.com

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.