haber oku

EĞİTİMCİ-YAZAR OSMAN GİRGİN’DEN YENİPAZAR BELEDİYESİ’NE ZİYARET

~ 13 Ağustos 2016 ~ Genel, Manşetler

ZAFER SAVCI 001

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN  “Türklerin Anayurdu” adlı yeni romanını Yenipazar Belediye başkanı Sayın Zafer Savcı’ya hediye etti.

Nazilli’de ikamet eden ve Yenipazarlı olan, yazdığı eserlerle memleketine ve Türk tarihine katkı sağlayan Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN altıncı kitabı Türklerin Anayurdu romanını 12.08.2016 Cuma günü Yenipazar Belediye Başkanı Sayın Zafer SAVCI’YA makamında ziyaret ederek takdim etti.

Ziyaret esnasında Eğitimci-yazar Osman GİRGİN:

-Tarihin aydınlatılması tarihçilerin görevidir. Sanat insanları tarihin ve bilimin gelişmesi amacıyla farklı fikirlerini söyleyip yazmalıdırlar. Böyle olursa tarihi gelişmeler daha hızlı ortaya çıkacaktır.

Ben bu kitabımda Türklerin anayurdunun Anadolu olduğunu yazdım. Kendime göre delillerimi de sundum. Takdir okuyucularımın, ispatlamak tarih, ilim ve bilim adamlarınındır.

Türkler Orta Asya ve Mezopotamya’ya Anadolu’dan gitmişlerdir. Anadolu, tarımın, hayvancılığın anayurdudur.

İnşallah romanım “Türklerin Anayurdu”nu gerektiği şekilde milletimin beğenisini sunabilirim. Bu romanımın içerisinde Yenipazar’ın da bulunması Yenipazar tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır.

Makamında ziyarette bulunduğu Yenipazar Belediye Başkanı Sayın Zafer Savcı ziyaretten dolayı mutluluğunu dile getirdi.

-Yenipazar için çalışan herkes benim için değerlidir. Hele hele tarihin aydınlatılması ve yaşatılması konusundaki kültür eserlerini sahip çıkmamak mümkün değildir. Yenipazar her şeyin en iyisini layıktır. Anayurt konusunda değişik fikirleri olduğunu söyleyen Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN’E teşekkür ederim. İlçemiz adına yaptığı çalışmaları da destekleriz. Çalışmalarında başarılar dilerim.

osmanlıhaber.com

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.