haber oku

EĞİTİMCİ-YAZAR OSMAN GİRGİN’İN 5. KİTABI “ANILARLA NAZİLLİ”

~ 10 Nisan 2015 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

EĞİTİMCİ-YAZAR OSMAN GİRGİN

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN  “ANILARLA NAZİLLİ”  adlı 5. kitabının tanıtımını basın mensubu arkadaşlarıyla yaptı.

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN kendisinin beşinci, Nazilli için yazdığı ikinci kitap olan ANILARLA NAZİLLİ kitabının tanıtımını basın mensubu arkadaşlarıyla yaptı. Anadolu ajansından Bahattin ALBAYRAK, TRT muhabiri ve Ayna Gazetesinden Ali SOYDEMİR, Yeni Asır muhabiri ve Ses Gazetesinden Ümit ÖZMEN ve osmanlıhaber.com internet gazetesinden Osman GİRGİN’İN katıldığı basına tanıtım toplantısında kitabı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Osman GİRGİN yaptığı açıklamada:

Öncelikle şunu açıklamam gerekir ki; Nazilli’de yaşayan herkes Nazilli için bir şeyler yapmalıdır. Bu Nazilli için bir vefa borcudur. Nazilli’yi il yapmak için elimden gelen her şeyi yapacağım. Nazilli Şuandaki durumuna hiç layık değildir. Tarihten bu güne Nazilli’nin yanında ve karşısında olanları kitabımda okuyacaksınız.

Öncelikle beşinci kez sizlerin karşısına çıkaran yüce Mevla’ya sonsuz ham-ü senalar olsun. Sizlerin karşısına beşinci kez çıkmak demek beşinci eser demektir.

Dünya üzerinde hoş bir seda bırakmak maksadıyla çıktığım yolculukta bugün beşinci duraktayız. Ama kaçıncı durağa kadar ulaşacağımızı Allah bilir. Şurası muhakkak ki bütün duraklarımız bir ilktir. Birinci durak hikâye, ikinci durak derleme, üçüncü durak makale, dördüncü durak roman ve bugünkü durağımız anıdır.

Anı durağında biraz oyalanmak istiyorum. Basından takip eden arkadaşlarımız 26 Aralık 2014 Cuma günü osmanlıhaber.com a verdiğim beyanatları hatırlayacaklardır. Ben o gün “Nazilli’yi Tüm Dünyaya Tanıtacağım” demiştim. İşte bu tanıtımın ikinci basamağı bugündür. İnşallah üçüncü ve son aşamasında yine beraber oluruz. Bugün sizlere tanıtacağım “ANILARLA NAZİLLİ” kitabını “ NAZİLLİ’NİN SON YÜZYILI” parolasıyla beğeninize sunuyorum.  Tarihleri ucuca eklediğimizde tam olarak, geçen yüzyıl diyebiliriz. Bunun yanında Nazilli tarihi ile ilgili yazılmış eserlerden bir bağlantı yaptım. Bağlantı yaptım ki bu Nazilli nereden geliyor diye sorulmasın. Nazilli Hakkında yazılan çok eser yok. Özellikle tarihi derinliklerini unutulmak üzeredir. Bizim görevimiz geçmişle gelecek arasında köprü olabilmektir.

Kitabımızdaki bazı başlıkların üzerinde ciddi bir şekilde durmak gerekmektedir. Bunlardan bazıları:

-Demirci Mehmet Efe kimdir?

-Demirci Mehmet Efe vatan haini midir?

-Nazilli için çalışanlar kimlerdir?

-Nazilli’nin önüne set çekenler kimlerdir?

-Nazilli neden il olmalı?

-Alamut Mahallesinin tarihi nedir?

-Demirci Mehmet Efe ile Yörük Ali Efe düşman mıydı?

Bu başlıklar bugün için olduğu kadar gelecek içinde birer tarihi vesikadır. Onun için tarihi vesika olarak kabul ettiğim kitabımı umarım okuyucularım sever.

“ANILARLA NAZİLLİ” adlı anı kitabımın Allah nasip ederse 12.04.2015 Pazar günü saat: 15.00 de imza günü düzenleyeceğim. Bu etkinliğimiz Nazilli Uzun Çarşı  “Cino Kuruyemiş” karşında, “Ümit Eczanesi” önünde gerçekleşecektir. Hepinizi ve tüm okuyucularınızı imza günü etkinliğine davet ediyorum.

osmanlıhaber.com ailesi olarak kendisine başarılar diliyor, Osman GİRGİN’LE gurur duyuyoruz.

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.