haber oku

EĞİTİMCİ-YAZAR OSMAN GİRGİN’İN ESERLERİ (4)

admin ~ 15 Ekim 2014 ~ Genel, Manşetler

DSCF1366

EĞİTİMCİ-YAZAR OSMAN GİRGİN’İN ESERLERİ (4)

 

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN çalışmalarını topladığı eserlerini birer birer milletinin beğenisini sunuyor.

Şimdiye kadar dört eser meydana getiren Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN’İN eserleri sırasıyla şunlardır:

 

(4) -UZUN ÇARŞI HATIRASI (Roman)

 

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN ilk roman denemesini yaşadığı yere vefa borcu için Nazilli’nin ilk ve tek romanı olan “UZUN ÇARŞI HATIRASI” NI yazdı. İşte bu romanın kitap arkası yazısı:

 

Dünya üzerinde hoş bir seda bırakmak amacıyla çıktığımız yolculukta bugün dördüncü duraktayız. Kaçıncı durağa kadar gideceğimizi Allah bilir. Şurası kesin ki bütün duraklarımız ilktir. Birinci durak hikâye, ikinci durak derleme, üçüncü durak makale, bu durağımız da romandır.

Yaşadığımız yere yani Nazilli’mize vefa borcu olarak başladığım yolculuğumda roman durağında mola vermiş bulunmaktayım. Bence Nazilli hakkında yazılmış ilk ve şimdilik tek romandır.

Öncelikle uzun yaşam merkezinde yaşayan Nazillililerin beğenisine sunmaktan gurur duyduğum romanımı inşallah bütün milletim beğenir. Ben hiç olmazsa bu konuda öncülük yapmış olmaktan dolayı haklı bir gurur yaşamaktayım.

Memleketimizin en güzel ilçelerinden biri olan Nazilli, vatanımıza birçok güzellik ve kahramanlıklar katmıştır. Tarihinden, yetiştirdiği ürünlerinden, efe yürekli ve sıcakkanlı sevecen insanlarından etkilenerek hazırladığım bu romanımda adet, gelenek, yerli ürünler, aşk, intikam, hoşgörü ve bağışlamayı Nazilli’mizin birçok mahalle, cadde ve sokaklarında gezerken bulacaksınız. Ama özellikle romanımızın başlığından da anlaşılacağı üzere Nazilli’nin meşhur Uzun Çarşı’sını hiç aklınızdan çıkaramayacaksınız.

Nazilli’mizin Uzun yaşam merkezi olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Uzun yaşam merkezi olmasında Uzun Çarşı’nın ve Aydın havası dediğimiz havanın insanlar üzerinde ne kadar etkili olduğunu hep beraber görmeye çalışacağız.

 

İşte kısacık özeti olan bu kitap arkasından sonra romanı okuyup beğenmek siz okurlarımıza düşüyor. Bugün için roman olan bu kitapta geçen bütün olay ve kişiler gerçek olup bu gerçek kişi ve olaylardan sahte kahramanlar çıkarılmıştır. Özellikle burada geçen yer ve mahalle isimleri gelecekte tarihi vesika olarak adlandırılacağından kimsenin şüphesi olmasın.

 

Güzel ve şirin Nazilli’yi daha iyi tanımak istiyorsanız “UZUN ÇARŞI HATIRASI” adlı romanı mutlaka okumalısınız.

 

 

Osman GİRGİN

Eğitimci-Yazar

Turan İlkokulu Nazilli-AYDIN

osmangirgin.haber@hotmail.com

osmanlıhaber.com

Tel: 505 397 65 80


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: